Slivoň President



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?)
4.9.2014 12:42

Moje Presidenty vypadají asi jako Petrovy. Kulatým nektarinkám se nepodobají. Než úplně zmodrají, dlouho si udržují růžový nádech.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 182.227 (?), 1.10.2013 7:48

Jestli jsou plody malé a kyselé není to ani Stanley.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.208 (?), 1.10.2013 21:45

Dost je takových plodu spojených jako dvojičky, jsou na boku spolu zrastené, každý rok ich je nekolik desitek takovych.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.5.2014 0:06

Bohatě zaplozená je i silně vzrůstná odrůda President. Na fotce jsou vidět typické shluky plodů které před dozráváním ochotně podléhají moniliové hnilobě (Monilinia fructigena).

President - shluky plodů
President - shluky plodů
President - malé plůdky
President - malé plůdky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 20.8.2014 14:10

Už nyní bylo třeba ze stromu odstranit větší množství plodů, které podlehly moniliové hnilobě. Ovšem více bylo těch sousedních - chycených jen nepatrně. Obaleč řádí zřejmě velmi silně a poškozuje plody, které pak podléhají tomuto škodlivému činiteli. Ošetřujete citlivé odrůdy proti moniliové hnilobě? Například u odolného Toptaste jsou také některé plody poškozeny obalečem, ovšem nekazí se a zjistí se to až po rozkrojení plodu.

President je cizosprašná, přesto vysoce úrodná odrůda
President je cizosprašná, přesto vysoce úrodná odrůda
President je cizosprašná, přesto vysoce úrodná odrůda
President je cizosprašná, přesto vysoce úrodná odrůda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 4.9.2014 10:28

I President je letos dosti brzo vybarvený a jak je to u Vás? Tady snad jediná odrůda vyžadující chemickou ochranu proti moniliové hnilobě. Tato stará anglická odrůda má opravdu zvýšenou citlivost, ale nestříkal jsem.

President
President
President
President
President
President
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 4.9.2014 10:31

Vybarvení dobré, chuť zatím kyselá, monilie vesele postupuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 4.9.2014 10:51

přemýšlím, jestli nemáte jiný klon. U mne více vybarvené ale hlavně jiný poměr velikosti plodů k listům. Listy mám střední (3-5 cm čepel) a plody o velikosti asi dvojnásobku čepele menších listů (5-7 cm). Nebýt to modré a ojíněné, tak by to na stole vypadalo jako nektarinky. Chuť neuspokojivá, ještě-že jí mám jen jednu větev (cca 1/6 stromku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 4.9.2014 12:42

Moje Presidenty vypadají asi jako Petrovy. Kulatým nektarinkám se nepodobají. Než úplně zmodrají, dlouho si udržují růžový nádech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 22.9.2014 18:23

Vyfocené plody Presidenta jsou ve skutečnosti tmavší a atraktivnější, takže s fotkami nejsem spokojen. Fotoaparát si plody svévolně zesvětlil, i když bylo zataženo a pršelo. A to i přesto, že byl blesk vypnutý. Chtěl jsem se s touto starou anglickou odrůdou už dávno rozloučit a to kvůli silné citlivosti na moniliovou hnilobu, která každým rokem hltá jeden plod za druhým a to poměrně značnou rychlostí. Je to velká nevýhoda odrůdy. Tyto vyobrazené plody ovšem přece jen zesládly, mají pevnou a šťavnatou dužninu a jsou velmi chutné. Protože jsou zde plody i 80 gramové, tak mě napadá porovnání s podobně velkými plody odrůdy Topgigant. Prozatím jsou tedy rozhodně chutnější Presidenty. Právě teď jsou plody Presidentu nejchutnější ze všech pozdních odrůd. Tyto odrůdy  totiž bohužel doplatily na ne zrovna ideální počasí.

President
President
President
President
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 24.9.2014 18:44

V loňském roce dorostly Presidenty do velikosti 120 g, opravdu macky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika