Řez švestek a blům



host - 109.71 (?) 
18.4.2010 18:56, zobrazeno: 12377x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na řez švestek a blumy cca 4 roky staré nejdříve nám je zajíci okousali a když se z toho dostali a začali plodit tak je manžel dnes je ořezal a fest. A to jsme se dohadovali, já tvrdila, že až po sklizni, ale nic platné. Snad nevadí, že je švestka vysoká ne? Mě teda ne.Vadilo by to něčemu? Krom toho, že na ně ze země nedostanem?Hlavně když bude uroda ne?Můžete nás rozsoudit děkuji.Martina

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6507) - 147.108 (?), 18.4.2010 19:51

To rozsoudit nelze. Píšete "ořezal". Jestli opravdu "ořezal", je to nesmysl. Jestli "prořezal", pak to snad význam má, ale termín je spíš špatný. Jestli je švestka vysoká nelze posoudit, když s ní dostanete švestky dolů v požadované kvalitě, výška nerozhoduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 61.6 (?), 18.4.2010 20:24

Kdybyste připojila fotku ořezané švestky, asi bychom viděli více. Sice jsem ještě letos peckoviny neřezal, ale kdybych si měl vybrat jestli nyní nebo po sklizni, řezal bych spíš teď. Čtyřleté slivoně ale řežu co nejméně, spíš je jen prosvětluji.
    Možná má někdo švestku, která se v dospělosti dá očesat celá ze země, ale já takový strom neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 20.4.2010 0:28

Je to jedno, váš manžel trpí řezacím pudem, nic ho nepřesvědčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6507) - 147.108 (?), 20.4.2010 7:20

I když Kacíř má někdy velmi neortodoxní názory, tohle je trefa. Dlouho jsem hledal výraz pro chování řady tazatelů. Toto je přesné. Řezací pud. Ta slova budiž tesána.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika