Problém s novými duranciemi



host - 168.167 (?)
23.6.2009 13:31

Mám dost velké zkušenosti se sázením stromů v opravdu drsných podmínkách. Je celkem běžný stav, že první 2-3 roky jsou přírůstky jen velmi malé, nebo dokonce části větví usychají. Po vybudování dostatečného kořenového systému stromek začne růst opravdu závratným tempem. Letos mi konečně začala růst slivoň živořící pět roků (!) v mělké písečné suché půdě s opukovým podložím a dokonce bude i první úroda (2plody). Letošní přírůstky jsou asi 1,5metru dlouhé, v předchozích letech bylo velkým úspěchem, pokud několikacentimetrové přírůstky nezaschly do konce sezony.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Milan Klusoň - (3) - 161.40 (?), 22.6.2009 19:04, zobrazeno: 7766x

Dobrý den,

letos jsem si založil nový sad švestek a velká většina ze všech odrůd se mně velmi pěkně ujala, problém mám jen s duranciemi. Konce větévek mi zasychají, jsou velmi málo olistěné, na listech pozoruji malé četné žluté tečky a některé listy jsou na okraji zaschlé.

Prosím vás o radu. Děkuji

           Milan

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 122.179 (?), 23.6.2009 7:15

Durancie získané z odkopků nemívají ten nejlepší kořenový systém, někdy se i při pečlivém rytí nepodaří získat životaschopný stromek.Když se takový stromek ujme, je to někdy zázrak.Při letošním suchu obzvlášť.Není to váš případ?  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan Klusoň - (3) - 141.37 (?), 23.6.2009 8:54

Stromky jsem sázel jako první velmi brzo na jaře, jsou koupené z dobrých školek a jsou na myrobalánu. Vláhy bylo dost, možná až dost, protože je mám umístěny pod mírným kopcem, kde se slévala voda. ve vodě by teda asi problém být neměl.

           Milan  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 23.6.2009 9:20

Dobrý den pane Milane. Někdy se stává, že hned první rok po přesazení na nové stanoviště stromky moc nerostou. Příčin může být víc, ale myslím si, že ten hlavní bude ve skladování hned potom, co jej vyorali v ovocné školce. V loňském roce jsem sázel menší sad a všechno to sedělo, celkem 125 stromků peckovin. Zato v letošním roce mají nádherné přírůstky, protože už se stromky netrápí se zakořeňováním a novým růstem. Tím ale netvrdím, že to je přesně Váš problém. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 67.230 (?), 23.6.2009 12:24

Zdravím, také jsem loni na podzim vysadil 12 durancií na myrobalánech a i přes poměrně dostatek vláhy na podzim a na jaře jsou sice stromky pěkně olistěné, ale některé mají jenom velice malé přírůstky a některé větve vyrašily až třeba ze čtvrtého očka od konce a zbytek uschl Jinak jsem stromy stříhal až na jaře při rašení a měli velice pěkný kořenový systém a silné kmínky. Myslím, že je tohle u durancií docela běžné a první rok trvá, než pořádně zakoření a v dalším roce teprve začnou víc růst. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.167 (?), 23.6.2009 13:31

Mám dost velké zkušenosti se sázením stromů v opravdu drsných podmínkách. Je celkem běžný stav, že první 2-3 roky jsou přírůstky jen velmi malé, nebo dokonce části větví usychají. Po vybudování dostatečného kořenového systému stromek začne růst opravdu závratným tempem. Letos mi konečně začala růst slivoň živořící pět roků (!) v mělké písečné suché půdě s opukovým podložím a dokonce bude i první úroda (2plody). Letošní přírůstky jsou asi 1,5metru dlouhé, v předchozích letech bylo velkým úspěchem, pokud několikacentimetrové přírůstky nezaschly do konce sezony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.179 (?), 23.6.2009 12:27

Přikláním se ke Stanislawovi k jeho :"hlavní problém bude ve skladování hned potom, co jej vyorali v ovocné školce."           Koneckonců každý, kdo roubuje, si to může ověřit vlastní zkušeností.Loňské roubovance po vyškolkování a výsadbě (ihned, v jednom dnu)mně nejen zakvetly, ale si i udržely po jednom plodu, který jim jako chloubu nechávám.A letorosty se normálné vyvíjejí...  AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 213.129 (?), 23.6.2009 14:43

Žluté tečky- vsázím na svilušku.

Měl jsem ji na myrobalánu(nesmějte se) velice chutný a vlastnostmi plodů vynikající,,odrůda´´´kterou jsem našel ve zpustlé zahradě.

Jen plný svilušek.použil jsem karate plus listové hnojivo(kristalon plod a květ) 2 v jednom postřiku a teď jsou listy jako smaragd a letorosty až radost.

Možná to pomůže i vám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 122.179 (?), 23.6.2009 16:23

Právě se o tom zmiňuji, letos není vidět ani příznak šarky, ani na špendlících. Gratuluju ke hnojivu.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
duran - (41) - 125.72 (?), 24.6.2009 8:23

Mé durancie vysazené na podzim mají přírůstky cca 40cm. Byly to špičáky na myrobalánu. Na jaře jsem je musel všechny přesadit a použít pletivo, protože mi je likvidovali hryzci ale nijak je to nepoznamenalo. Rostou pěkně i bez hnojení a zálivky.Jen až najdu toho co mi ukusuje konečky letorostů bude vše v pořádku. Jinak dva stromky které měly kořeny ostrouhány jako tužka zatím rostou v květináči a čekají na sůj návrat samozřejmě zkráceny na cca 20cm. Vypadá to že se ujme i vršek špičáku, který jsem dal do láhve s vodou a umístil do stínu. Znovu obrazil a pomalu se tvoří kořínky. To by asi byl ten největší úspěch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika