Presenta



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
29.9.2020 13:50

Ale kde, pane inženýre, kde? Ve vyšších polohách to nebude pravé ořechové. Nakonec možná ani v těch středních, viz. MV. U něj nejsou dobré reference ani na Haromu nebo Harbelu. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11   
                     
host - 124.114 (?), 28.9.2020 22:11

Inu u mě loni i letos chutově naprosto nezajímavý humus. Nějak se mi nechce věřit, že tato odrůda může být skutečně dobrá. U mě žhavý kandidát na přeroubování...

                             Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 29.9.2020 13:50

Ale kde, pane inženýre, kde? Ve vyšších polohách to nebude pravé ořechové. Nakonec možná ani v těch středních, viz. MV. U něj nejsou dobré reference ani na Haromu nebo Harbelu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.114 (?), 30.9.2020 9:00

No právě že nikde vysoko. Zahrada je nějakých 230 m na Opavsku. Plody jsou v tuto dobu ještě dosti tuhé, ale vzhledem k fádní chuti, kde chybí jakýkoliv švestkový buket jaksi nevěřím že to bude nějak zásadně lepší. Nemohu vyloučit samozřejmě to, že mi tenkrát ze Sempry poslali rouby úplně něčeho jihého, protože by to nebyla jediná záměna... Mimochodem v letošní švestkové sezoně u mě jasný vítěz Těchobuzická...

                                   Ing.Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 30.9.2020 11:20

Jestli jste z opavska, tak to blahopřeji k Těchobuzické, protože tady v tomto letošním neustálém mokru nelze očekávat kvalitu u žádné odrůdy. U mě byla dobrá raná čačanská lapotica a teď dojídám - dalo by se říct dobré až výborné vajlevky, ale takové durancie scvrkávaly ještě před zráním, nakonec jsou dobré i když hniloba byla velká. Raději bych na tu letošní vodní sezonu zapoměl, od květen do září tu spadlo víc srážek jak za celý rok, to je pro ovoce likvidační, snad jen jádroviny to zvládají dobře. Takže zase až příští rok. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 30.9.2020 13:37

Doufám, pane inženýre, že si najdete čas i na nějaká další témata, a že Presenta nebude nadlouho "poslední leč". Já osobně jinou, než tuhou Presentu neznám, ovšem vždy s velice příjemnou, navinule sladkou chutí. Asi opravdu nejvíce sedí ten pomologický termín - s harmonickým poměrem cukrů a kyselin, i když se zdá takový nic neříkající. Zdá se, že u Vás bude pravděpodobně chuť "jalová", stejně jako u mě kyselý a jalový Tophit. Výjímečně měkké Presenty měli jen před lety prodejci z Holovous. Těchobuzické byly letos kvalitní i zde. Dají se trhat už poměrně brzo, když jsou ještě ostřejší, s vyšším množstvím kyselin. Ty měkčí byly potom docela sladké, švestkovo-renglódové. Byly roky, kdy koncová chuť byla ještě více renglódová, po jednom zrodičů, kterým je Zelená renglóda, která byla letos také vynikající. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 25.216 (?), 10.10.2020 20:22

Tak dnes jsem ji byl po delší době ochutnat. Konečně je zralá. Výborná, švestková. Chuťově se opravdu podobá Domácí. Dužnina je tužší, od pecky jde. Hnije normálně, jako běžná švestka. Musí opravdu vyzrát, a proto se hodí jen do teplých poloh. Já HK asi 225 mnm. Možná i v teplých polohách nemusí některé roky vyzrát. Vybral jsem si ji kvůli toleranci k šarce a chuti. Kolem šarka je, měl jsem ji i na meruňkách. Bohužel chutná špačkům, ale až teď v říjnu. Ty potvory jí daly přednost před hrozny. To je pro ni snad taky plussmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 196.143 (?), 30.10.2020 20:10

Plodov Presenty nebolo veľa a tak sú ešte stále na strome. Postupne oberané v skvelej akosti už cca 3 týždne výhradne na jedenie a sem-tam knedlíky :) Zo dňa na deň sladšie, stále pevné a napriek dažďu nepraskajúce, výborné slivôčky.       mino BA

Presenta
Presenta
Presenta
Presenta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 31.10.2020 18:10

Pěkné, pane Mino Já bych si tak dal švestku, až bych brečel. No tak breč, jak řekla Homolková. Žádná kořalka se čerstvé švestce nemůže vyrovnat. Už se mi po nich stýská a to je teprve konec řijna. A do Hermana daleko. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 2.10.2021 20:37

Velmi dobrá pravá švestka - to je PRESENTA. 

Presenta
Presenta
Presenta
Presenta
Presenta
Presenta
Presenta
Presenta
Presenta
Presenta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.14 (?), 6.10.2023 21:12

Ako ste tento rok spokojný s Presentou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika