Presenta



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?)
8.10.2014 11:29

Dobře vyvinuté plody Presenty byly v tomto roce překvapivě sladké, ale většinu z nich zničil hnilobný proces.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 227.41 (?), 19.10.2013 22:22

Tak mi pripadá že Presenta sa hodí len skutočne do teplých poloh, stále viac som presvedčený že Presentu a Topend (ten má dozrievať asi tri dni po Presente) vysádzať do chladnejších poloh je dosť veľké riziko a skutočnú chuť dobre vyzretých plodov budú poznať len raz X rokov. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.57 (?), 19.10.2013 22:59

Nebyl bych tak pesimistickej, předchozí dva roky byla výborná, vloni jako jedna z mála přežila mráz 18.května.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.41 (?), 20.10.2013 9:48

Ano ale v roku 2011 bol veľmi teplý september a okrem júla ktorý bol celý daždivý bolo teplo celé leto a o roku 2012 netreba pochybovať ten bol teplý od marca až do začiatku októbra, už v marci bolo u nás v niektorých dňoch 22 stupňov nad nulou, najdem Vám vlákno ako dozrievala Presenta v chladnom roku 2010.Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 31.10.2013 12:35

Presenty jsem obral v sobotu 26.10.,což je velmi pozdní doba.Listí ze stromu z většiny opadlo,jen švestky držely.Švestky dozrály akorát do fáze, kdy ještě některé nejsou přezrálé, jak to vyžaduju a mám rád ke konzumaci.Stihly dozrát jen do fáze sklizňové zralosti, a protože některé padaly, opatrně jsem je obral i se stopkou, a uložil do bedýnky ve studeném sklepě.Sklizeň dosáhla 15.litrů objemu.Mají polotvrdou struktůru dužiny, proto doufám, že nějakou dobu na skládce vydrží.Mým neskromným přáním je konzumace vlastních švestek o Vánočních svátcích, přesahující časově dobu konzumu až po Novém roce.









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 8.10.2014 11:29

Dobře vyvinuté plody Presenty byly v tomto roce překvapivě sladké, ale většinu z nich zničil hnilobný proces.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 2.10.2015 13:30

Přeji krásné prožití slunečných dnů babího léta. Nevím, jak moc jste se slivoní PRESENTA spokojeni Vy, ale já v letošním roce ano a to i přes to, že je tato odrůda schopna ještě mnohem vyšší kvality plodů. Já se ale spokojím i s tím, co dává zde. Mám na stromě ještě nějaké Domácí švestky a ty jsou samozřejmě nepřekonané. Rozdíl mezi Presentou a Domácí švestkou je v tomto období hlavně v pevnosti dužniny, kdy u Presenty je velmi pevná až tuhá, ovšem s výbornou aromatickou švestkovou chutí. Cukernatost je vyhovující a její případné snížené množství neruší celkový dojem s konzumace plodů, jako u některých jiných odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 8.10.2015 21:20

Presenta je naozaj chuťovo podobná domácej slivke?

Chuť Presenty i Anny Späth je podobná Domácí švestce jen zdánlivě. Presenta je takový velmi specifický navinule sladký aromatický švestkový "bonbónek" s tužší dužninou. Je to kombinace svěží a přitom výrazné chuti. Prostě výborný rok pro moji Presentu.yes

Co se týče Gabrovské, pane Paľo, tak jako nejvhodnějším opylovačem se uvádí odrůda Stanley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 8.10.2015 21:33
Presenta jako stolní ovoce je plnohodnotnou alternativou k Domácí velkoplodé. Jenže problém je, pokud chcete vařit povidla bez přislazení. Tam prostě kvalitu povidel z pravých švestek nebo durancie nedosáhnete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.204 (?), 9.10.2015 12:00

Z PRESENTY som ešte povidla nevaril, prečo sú z PRESENTY menej kvalitné? Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 9.10.2015 15:19

Špatně se odpařují, rády se připalují a bez přislazení nevyvážíte poměr kyselin a cukrů na to správné "povidlové mlsání". Ještě jsem je nezkoušel sušit, možná sušené budou výborné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika