Presenta



host - 227.52 (?)
17.10.2013 21:56

Dobrý večer pán Petr, podľa Vášho opisu je Presenta ešte lepšia ako Hanita? Možete jej chuť porovnať s Elenou? Myslíte že by dozrela v nadmorskej výške 300 m.n.m.? Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 5.10.2013 20:17

Příznaky na Joju nejsou pro šarku zcela typické. Chybějí kroužky na listech a vpadlé skvrny na plodech. Takže to asi PPV nebude.  Ale řada plodů je defektníéch a monilie na nich řádí snad nejvíc ze všech odrůd. Takže žádné nadšení z Joja.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.113 (?), 5.10.2013 22:56

Souhlasím, že monílií trpí Jojo hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 16.10.2013 21:51

Možným vítězem letošní švestkové sezóny bude nejspíš tato slivoň. Plody jsou sice i tento rok jen malé až střední, ovšem poprvé se snadno odlučitelnou a snad i silnější dužninou (oproti minulým letům). Dobře vyzrálé plody maji chuť až přímo fantastickou. Velmi příjemně ovocně švestkovou. Poněkud jinou, než má kupříkladu Hanita. Je ovšem možné, že ne úplně všechny plody vyzrají zcela do této kvality, což je nevýhodou takto pozdně zrajících odrůd. Ale jinak tedy klobouk dolů před PRESENTOU.

Presenta (15.10. 2013)
Presenta (15.10. 2013)
Presenta (15.10. 2013)
Presenta (15.10. 2013)
Presenta (15.10. 2013)
Presenta (15.10. 2013)
Presenta (15.10. 2013)
Presenta (15.10. 2013)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.52 (?), 17.10.2013 21:56

Dobrý večer pán Petr, podľa Vášho opisu je Presenta ešte lepšia ako Hanita? Možete jej chuť porovnať s Elenou? Myslíte že by dozrela v nadmorskej výške 300 m.n.m.? Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 18.10.2013 16:21

U Eleny těžko říct. Zatím každoročně málo plodů bez oslnivé chuti. Presenta má podle mě "líbivější", lahodnější chuť. Vše se popsat úplně přesně nedá. Ta chuť je docelo dost dokonalá. Kyseliny, cukry, aroma. Když plody nedozrají, jsou kyselejší. Letos to bylo s cukry celkově lepší, mimo Těchobuzické, ale tam jen u některých plodů. Elena je sladce aromatická, Presenta má při dobrém vyzrání všechno. Prostě senzační, velmi lahodná chuť. Jestli Vám pokaždé plody dozrají, to nedokážu odhadnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.52 (?), 18.10.2013 22:22

Toho sa bojím aby som nemal dozreté Presenty len keď je teplý rok, mesiac október je už lotéria, minulý rok 21.10. bol u nás už sneh, aj keď sa potom roztopil určite by to nepridalo Presentám keby boli ešte na strome. Asi o koľko dní je Elena zrelá pred Presentou? Ako je to u Presenty a Eleny s oddeliteľnosťou dužiny od pecky? Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 19.10.2013 1:25

Naše Presenty již začínají opadávat, asi budou zralé. Plody jsou malé, stromky byly přeplozené, navíc bylo sucho. Další nedobrá vlastnost Presenty, která se u nás letos projevila je pukání plodů po každém větším dešti. Poprvé některé plody popukaly koncem srpna, v září bylo několik týdnů sušších, v řijnu déšť a opět další pukání.

Vedle Presenty roste náš poslední původní strom a to stará Domácí švestka, která kupodivu nemá Šarku. Domácí nepuká. Chuťově je Domácí daleko lepší než Presenta (u nás). Presenta jde dobře od pecky, je dužina spíše sušší, cukr tam také nějaký je, ale chybí mi aroma, plnost chutě. Chuťově (známkováno) odpovídá Top Hitu, ale ten chutná trochu jinak. K Hanitě se nemohou rovnat, ta byla letos nejaromatičtější. Chutné knedlíky se daly uvařit z Presenty i z Top Hitu, ostatní má manžel v bečkách.  J. 

Presenta
Presenta
Presenta v porovnání s Top Hitem
Presenta v porovnání s Top Hitem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 19.10.2013 8:43

Letos Presenta nepatří k odrůdám které se vyvedly. V minulých letech jsem ji chválil, doufám, že takové roky opět nastanou. Plodů nasadila hodně, díky tomu jsou menší, což by nevadilo. Kvůli studenému září a povšechně opožděné letošní vegetaci jsou plody ještě na stromech, většinou měknou, ale dužina zůstává nazelenalá a chuť je sice švestková, ale méně sladká. Monilie likviduje asi 20% úrody. Kde jsou týdny skvělých Katinek, Opálů, Carpatinů, Hanit? Elena dopadla podobně, jen monilii odolává lépe. O Joju ani nemluvím, krom extrémní citlivosti k monilii pozoruji vedle slušně velkých i docela sladkých plodů viset i deformované a jakoby nezralé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.57 (?), 19.10.2013 21:09

Jsem velkým příznivcem Prezenty, nicméně uznávám, že letos to není ono. Respektive, mám ji přiroubovanou na dvou stromech. Na tom prvním bylo jen pár (prvních) plodů a ty jsou chuťově i letos docela dobré. Na druhém stromu přeplodila a chuťově to není zdaleka ono. Navíc jsou hodně napadeny monílií. Přesto jí pořád vidím jako jednu z nejlepších nových odrůd. Polohu mám stejnou jako Miloš V., jsme pár km od sebe. Někde na Záhoří bude skvělá. Elena byla chutově ok, ale šla hůře od pecky a dužnina byla nazelenalá. 

Jelen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 19.10.2013 22:02

Presenty mám ještě na stromě, a letos jaksi rozpačitý pocit z nich.Jsou tuhé, nedozralé,a některé i nahnilé-to vše dohromady, v jednom balení.V tuto dobu už některé začaly padat... v nich jsem našel náznak něčeho.Je třeba se v horších polohách připravit i na tento výsledek.Zbyly mi na talířku pár plodů Joja-v této konstelaci je dosti smutné si jimi spravovat chuťindecision.Nu a pak zbyly na stromě zapomenuté Tophity, a už jsem řekl, že se hodí na dlouhodobé skladování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika