Pilatka svestkova



jofree - (40) - 34.83 (?) 
3.7.2019 8:26, zobrazeno: 1516x

Dobry den, vkladam lonskou fotecku, jaka bylo loni uroda, krasne a 100% zdrave svestky. Teploty byly podobne, taktez extremne horky kveten - cerven.

Letos jsem v druhe polovine dubna (bohuzel, horka zkusenost a defacto me to ani nenapadlo) zanedbal utok Pilatky svestkove. Nebyl duvod, loni byly svestky 100% zdrave, jsem si blaze myslel.

Pilatka v druhe polovine dubna naklade do kvetu larvu, ktera spolehlive nici mlade jaderka cerstvych plodu, ba co vic jedna larva utoci na vice plodu.

Tak jsem peclive plody, ktere meli v sobe dirku obral (jiste ze ne asi vsechny, ale hodne)

No a druha fotka ukazuje jake jsou svetsky letos, maji vytok nevim k cemu to prirovnat, klejovitost? 

Omlouvam se, jsem lajk, ktery se uci vlastnima chybama...

Nejvic, ale opravdu nejvic mi lezou na narvy mravenci, letos napadli uplne vsechno zelene a muzu delat co chci, nedavam to. Vitezi, je jich tolik, ze neni sance, mame na zahrade tisice kolonii, vubec nevim jak je zlikvidovat... jiste ze, vyluhy ze silneho tabaku a a ruzne jine preparaty, proti prezimovani zimnich skudcu, mame za sebou nekolikrat, musel bych kazdy ten strom osetrovat hodinu denne, coz neni realne..

Dekuji za rady, jak na svetky, a jak na ty mrchy mravence.

S pozdravem

Alda

zdrave ovoce
zdrave ovoce
sveska K O
sveska K O
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jofree - (40) - 34.83 (?), 3.7.2019 8:31

Pristi rok vyvesim ty lepkave bile lapace jinak to skonci stejne..

Edit: Kveten byl chladny uvedomuju si...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 3.7.2019 10:08

Je to jednoduché, proti piliarke treba budúci rok ošetriť slivky pri dokvitaní niektorým z povolených prípravkov. Mravce predstavujú hrozbu hlavne z pohľadu prenosu vošiek (mšic) aj na nenapadnuté listy. Boj s nimi je už zložitejší, tento rok som to vzdal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika