Pilatka svestkova



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.131 (?)
16.4.2018 22:34
70.58: Konkrétnu skúsenosť na tému "piliarka a biele lepové dosky" máte na fotkách. Nie je to skúsenosť moja, ale ing.Komžíka, známeho slovenského ovocinára. Z mojej strany no comment. IH



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 204.9 (?), 3.4.2010 11:11

Konečně jasná, stručná rada pane Vinšálek, postřik hned po odkvétání a po 10 dnech repete.Pana Vysloužila si vážím, má zde hodně kvalitních příspěvků a rad, ale bohužel postřik je nutný, včelky neuhynou a upřímně řečeno-co dnes v jídle je zdravého? Já jeden rok nestříkal a v každé švestičce po odkvětu byla černá tečka, pilatka měla příbytek.Bylo vymalováno, všechno spadlo, tak takhle ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 3.4.2010 11:43

Já nezavrhuji postřik proti pilatce jako takový. Ale odmítám jeho provádění na začátku - v době rozkvétání. Včely tolerují Calypso relativně dobře, ale nejsou jediným opylovačem. O tom, že se systémovým přípravkem kontaminuje pyl a nektar jsem už psal. I kdyby postřik při rozkvétání přinesl pár švestek navíc (o čemž pochybuji), nestojí to za to. Aspoň pro mě teda ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 3.4.2010 19:36

Jestli v dané lokalitě máte takový nápor pilatek, pak bych opravdu vážil, zda si nezajet do kraje, kde švestky plodí a hospodář o tom ani neví.Koupil bych raději od něj strom na očesání, než se živit doma Calypsem v povidlech i ve slivovici. Nížiny v povodí velkých řek nejsou rájem švestek. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.183 (?), 23.1.2011 21:16

máte někdo zkušenosti s tímto:

bílé lepové desky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.58 (?), 16.4.2018 21:04

Také by mě zajímaly konkrétní zkušenosti. Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.131 (?), 16.4.2018 22:34
70.58: Konkrétnu skúsenosť na tému "piliarka a biele lepové dosky" máte na fotkách. Nie je to skúsenosť moja, ale ing.Komžíka, známeho slovenského ovocinára. Z mojej strany no comment. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.58 (?), 20.3.2019 7:51

Děkuji. Tak jsem to vloni vyzkoušel a musím potvrdit to, co se na fotkách píše.

Na dvou mladých stromcích  (v zahradě vva dvacet metrů od sebe) jsemdal asi po třech deskách. Stromy kvetly pěkně. Pilatky se nalepily, to ano, ale stejně žádná švestka nebyla. Zřejmě je pro ně bílá deska stejně lákavá jako květ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.3.2019 8:23

Ve shodě s tím, co píše Ing Komžík, postřik proti pilatce je jediný insekticid, který na zahradě používám. Na druhé straně si nejsem jistý, zda je u nás naprosto nezbytný a jestli se fenomén pilatka trochu nepřeceňuje. Kousek za mojí zahradou je rozestavěná "Hitlerova" dálnice a na ní spousta náletových peckovin, hlavně myrobalánů. Na řadu z nich jsem narouboval ušlechtilé slivoně. Na to, že se o ně nikdo nestará - nejenže nestříká, ale ani neřeže, nehnojí - plodí docela pěkně. Problémem tu nejsou pilatky, nýbrž podrůstání. Zdá se mi, že každý problém s plodností u kvetoucích slivoní se svede na pilatku. 
    Vzdor pochybám jsem přesto zatím nenašel odvahu postřik proti pilatce vynechat. I tak nacházím na stromech i pod nimi holičky s typickou tečkou. Loni jich bylo hodně, přesto jsem byl nešťastný z polámaných větví. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 70.58 (?), 20.3.2019 9:39

Nikdy jsem stromy nestříkal. Zkusím to letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 20.3.2019 9:41

Proti plodomorce na hruškách je postřik proti pilatce švestkové sranda. Trefíte se vždycky. Sranda to tedy byla s Calypsem. Tento rok snad Mospilan nebo Reldan. Předpokládám, že tak "čisto" jako s Calypsem už nebude. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika