Oullinská renglóda



host - 248.88 (?)
13.8.2014 19:33

Také mi sem tam zežloutne list a opadne... Jinak loni sázená ryngle musí nejdřív zakořenit a povyrůst, až pak pokvete wink.             Lída           

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 112.58 (?), 4.8.2014 10:48

U mě už má bečka taky radost, i když jen 80 litrů, ale konečně úroda z tohoto osmiletého stromu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 88.162 (?), 4.8.2014 14:07

Mám dotaz.Loni jsem zasadila tuto ryngli a čekala na jaře aspoň jeden kvítek, ale nic. Nyní v srpnu se mi objevili konečky listů oschlých a sem tam i opadávají.Co to může být? To je snad na opadání nejak brzy? Můžete mi někdo poradit proč lístky schnou když pořád prší a horko, prší a horko...

Děkuji Marie 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 13.8.2014 19:26

Porovnejte velikost Althanovy a Oullinské renglódy. Plody Oullinské renglódy na fotkách vážily 56 a 60 gramů. Největší plod Althanovy měl 44 gramů. Oullinská renglóda má v konečné fázi zralosti sladce-renglódovou chuť, je samosprašná, je dobrým opylovačem, je tolerantní vůči šárce. Nevýhodou je rychlé přezrávání a náchylnost k moniliové hnilobě. Ovšem zapomíná se ještě na jednu nevýhodu Oullinské renglódy a to, že dužnina plodů ve všech fázích zralosti slabě ulpívá na pecce. Je to ale jen malá část - viz. jedna z fotek. Althanova renglóda jde naopak v pevném stavu oddělovat od pecky velmi dobře.

Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Althanova a 2 plody Oullinské
Althanova a 2 plody Oullinské
Althanova a 2 plody Oullinské
Althanova a 2 plody Oullinské
Althanova a 2 plody Oullinské
Althanova a 2 plody Oullinské
2 plody Oullinské uprostřed, Althanova kolem nich
2 plody Oullinské uprostřed, Althanova kolem nich
2 plody Oullinské uprostřed, Althanova kolem nich
2 plody Oullinské uprostřed, Althanova kolem nich
Althanova vlevo, Oullinská vpravo
Althanova vlevo, Oullinská vpravo
Oullinská nahoře, Althanova dole
Oullinská nahoře, Althanova dole
dužnina Oullinské slabě ulpívá na pecce
dužnina Oullinské slabě ulpívá na pecce
dužnina Oullinské slabě ulpívá na pecce
dužnina Oullinské slabě ulpívá na pecce
dužnina Oullinské slabě ulpívá na pecce
dužnina Oullinské slabě ulpívá na pecce
dužnina Althanovy je zcela odlučitelná od pecky
dužnina Althanovy je zcela odlučitelná od pecky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 236.1 (?), 13.8.2014 19:36

Myslím, žes to popsal přesně. V minulých letech, kdy altánek bývalo na stromě jen málo, byly rozhodně větší než Ouilinská v plné plodnosti. Letos to vidím tak fifty fifty. I tak mě větší plody Oulinské překvapují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 148.100 (?), 13.8.2014 21:36

Včera jsem byl u známého okouknout pár plodů "neznámé žluté" a byly stejné, jaké tu předvedl pan Petr. Takže moje "Oullinská" asi není Oullinská nebo je to jiná forma, podobně jako u ZR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.88 (?), 13.8.2014 19:33

Také mi sem tam zežloutne list a opadne... Jinak loni sázená ryngle musí nejdřív zakořenit a povyrůst, až pak pokvete wink.             Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Fidoluky - (16) - 149.105 (?), 11.10.2015 12:35
Oulinské se podobá i Ontario, podle mojí staré pomologie se s ní místně zaměňuje. Mám obě, Ontario zraje o pár dní dříve a přijde mi víc sladké a o trošku menší. Barva je víc do zelena. Některé jsem dal do lednice a vydržely mi dobré až do začátku října.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 196.17 (?), 30.8.2016 13:47

O Oullinskou renglódu není žádný zájem. Nikdo ji netrhá ani doma ani tady na Vysočině. Doma je o něco chutnější. Tady na Vysočině je alespoň mírně aromatický tak jeden plod s deseti, možná ani ne. Jinak jen fádní sladkost.

Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Oullinská renglóda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 30.8.2016 16:05

Jestli Ty, Petře, nejsi trochu zmlsaný...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10156) - 70.240 (?), 30.8.2016 21:34

Asi jo. Když už má být něco sladké, tak ať to není "bláto", ale zůstane to pevné a alespoň trochu aromatické, jako třeba Toptaste. Odrůd, co měknou a fádní je nějak moc. Všechny ty vyfocené plody Oullinské a Althanovy renglódy nestály za nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika