odrůda Katinka



TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?)
17.9.2019 13:02

katinka to nebude, ta je uz takmer 3 mesiace zjedena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.227 (?), 12.9.2019 13:54

Správná bude jen první polovina věty:

Dobrý den, v Havl.Brodě 450m.n.m. nemám Katinku!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.250 (?), 14.9.2019 10:43

katinku poslali z e-schopu " školka Strážnice" řádně označenou. Tak nevím komu věřit, stojím před problémemem: chci si pořídit ještě jeden strom, ale opravdu rannou švestku. Že bych znovu koupila Katinku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.244 (?), 17.9.2019 10:01

posílám foto domnělé Katinky -(uzrála konečně minulý týden) jestli je možné potvrdit že jde skutečně o jinou odrůdu 

chtěla bych se ještě informovat ohledně slivoň.podnoží - v omezeném prostoru mohu mít jen vřeteno, max.si vypěstovat ve výši kmene1,5m.malou korunu širokou do 3m.Ve všech e-shopech nabízejí švestky čtvrtkmeny a sloupovité na podnožích myrobalán a to se bojím koupit, dají se prosím na tom vůbec vypěstovat tyhle kmenné tvary? Poraďte mi prosím jakou podnož pro menší tvar a případně kde ji sehnat.Budu asi kupovat zase katinku nebo hermana, dost je tu na ně chvály 

Katinka
Katinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 17.9.2019 13:02

katinka to nebude, ta je uz takmer 3 mesiace zjedena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 24.1.2020 10:22

minuly vikend som ostrihal katinku, ponechal som o jedno ocko viac - to zakratim pocas kvetu. vsetky konariky (bolo ich velmi malo) som poslal, kedze nejdu spravy, Marek, prisli?




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 71.31 (?), 24.1.2020 21:47

Neviem, či je srihanie kôstkovín v januári múdre...indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 25.1.2020 0:14

Pro zahrádkáře je asi lepší pozdější termín, ostatně v teple je na zahradě příjemněji. Ale v produkčních sadech se slivoně řežou už od listopadu. Ne proto, že by to byl ideální termín, ale na jaře by všechno nestihli a taky je tou dobou dost jiné práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.6 (?), 28.1.2020 14:49

Rád bych se zeptal, nakolik je to nebezpečné, řezat slivoně v tomto období. Mám obavy o velký únik mízy řeznou ranou, zvláště při letošním průběhu zimního počasí.

Na druhé straně by mi tento termín z hlediska posouzení koruny i časového zaneprázdnění vyhovoval.

P.S. Asi mi bude chvíli trvat, než si na novou podobu serveru zvyknu.

Hospůdka na Mýtince

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.2 (?), 28.1.2020 15:07

Vážená-vážený Hospůdko, v současné době jsou jiné, asi větší hrozbyfrown...Jak zvýšit šance na přežití? Je dost antivir.léků? Budou dostupné včas pro každého?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.1.2020 15:10

Zdeňku, nijak nebezpečné to není. Z časových důvodů řežu slivoně taky často jindy, než se má. Ocituju to, co jsem napsal asi před 2 měsíci v jiném vlákně.
Před pár lety jsem navštívil švestkové sady firmy R. Jelínek ve Vizovicích. Průvodce nám vysvětlil, že s řezem začínají v listopadu a končí v květnu. Jinak by to nestihli. Ptal jsem se, jestli stromům nevadí nesprávný termín řezu. To prý neví, ale stromy vypadají stejně a jejich úroda taky.
  Práce na jaře v teple je nicméně příjemnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika