Novovyšlachteni križenec Duranzie a Bystrickej



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?)
7.1.2018 16:11

A jak dopadl kultivar jehož jméno zví JAJO(Jano x Jožo).Byly plody sladké, chutné, nebo jen přeslazené?A jak šla dužina plodů od kocky?Zajímají mě reálné poznatky z Biňovic, kde už stromky plodily, protože od časů první úrody JAJO je stále ticho po pěšině... A když byly vykopány i Lipnické švestky pro přílišnou sladkost, jak dopadly stromky odrůdy JAJO-byly taky vykopány, nebo se osvědčily?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 106.109 (?), 6.9.2017 22:19

A jak je na tom s puchrovitostí, kerá letos odbavila všechny domácí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 154.140 (?), 7.9.2017 6:04

Moniliou netrpí ani puchrovitosťou mam aj slivku domácu ta tiež ňou netrpí celkovo tento rok bol bez monilie čo sa týka sliviek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 3.10.2017 19:25

No třeba Durancie kryštálový cukor určitě není, její chut mám velmi rád a řeknu vám jedno, pokud by šla od pecky a netrpěla monílií, neměla by v podstatě konkurenci, protože chutově to je špička a na tom se snad shodnem všichni... Jajo neznám, pokud půjde od pecky, bude to taková zajímavá vylepšená Durancie, inu proč vlastně ne což?

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.221 (?), 3.10.2017 13:18

Pán Fiala a nemohli by ste dať kontakt na predajcu, resp. na šľachtiteľa? Tiež mám záujem aspoň o jeden stromček tejto novej odrody. Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 187.233 (?), 3.10.2017 18:00

Tento pán už stromky nerobí obidvaja sú na dôchodku ja tam mám ešte zaštepené malé stromky napište po 15.10 pošlem vám mám tam aj meil treba tam pisať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 7.1.2018 16:11

A jak dopadl kultivar jehož jméno zví JAJO(Jano x Jožo).Byly plody sladké, chutné, nebo jen přeslazené?A jak šla dužina plodů od kocky?Zajímají mě reálné poznatky z Biňovic, kde už stromky plodily, protože od časů první úrody JAJO je stále ticho po pěšině... A když byly vykopány i Lipnické švestky pro přílišnou sladkost, jak dopadly stromky odrůdy JAJO-byly taky vykopány, nebo se osvědčily?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 7.1.2018 16:38

Zdravím pán Alojz, kyseliniek mala málo sladkosť velká, kámoš čo ju koštoval vravel chuťovo dobrá plody boli menšie prvá úroda bolo dosť sucho uvidím aká bude tento rok stromek je nádherný rodivost vysoká podpník myrobalan dalsie 2 stromky mám na pod.st.julien na tomto podpniku hneď vytvára rodivé drevo zase uvidím ako to dopadne tento rok je rozhodujúci zaujem je velký 15 stromkov som rozdal polovicu do česka a ešte 20 musím dať zaštepiť čo je o ňu zaujem, sladkosť je vysoká po duranzi netrpí dierkovitosťou listou ani moniliou, dalej sa uvidí šlachtitelia sú už davno na dôchotku na mne zostáva test.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 29.7.2018 10:02

Tento rok má Jajo krasne plody úroda velká, ešte len sa vyfarbujú jednu slivku trochu namodralú som okoštoval, zmeral sladkosť 19 Brix dozretá bude asi za 3 týždne.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 17.8.2018 14:02

Teraz merana sladkosť slivečky 28 Brix štavnatá malé kyselinky, osy a sršni idú ponej ako blbí, musel som dať flašku zo sirupovou vodou.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.8.2018 17:48

Pane Fialo, jsou v tuto dobu plody již zralé? Jak jsou velké - loni jste psal, že je jako durancie. Jde dužina od pecky i letos jako u Bystrické? Asijské slivoně mě příliš neoslovují, ale toto křížení mě opravdu zaujalo. Těším se na další postřehy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika