Nezabúdli ste na sýkorky?



host - 210.130 (?)
11.12.2012 9:56

Mám několik keřů hlohyně. Kosáci bobule ignorují dokud nenapadne sníh. Jakmile napadne větší vrstva, oholí keře během 3-4 dnů. Nejprve zobou sytě červené bobule, pak oranžové a nakonec ty žluté. Asi tam bude nějaký rozdíl v chuti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
host - 219.2 (?), 10.12.2012 10:28

Ještě jedna fotka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.126 (?), 10.12.2012 12:41

Co je to za ptáka, vypadá jako nepovedený kos?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.2 (?), 10.12.2012 13:16

Je to opravdu kos.(Hříčka přírody)Má dokonce každý rok mladé. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 10.12.2012 23:42

Také jsem před lety podobně zbarveného kosa viděla... je to genetická odchylka - leucismus. Pravděpodobnost že mládata budou stejně zbarvená je minimální.

K nám létají pouze černí kosáci... krmítko ani rohlíky pod ním je zatím moc nezajímá, protože dávají přednost bobulkám přísavníku, kterým je porostlý dům. To je fakt super, páč máme pořád modře pos*aný schody  laugh.  Na krmítko létají hlavně sýkorky koňadry a modřínky, docela mě překvapilo že modřínka ač je menší, dokáže hravě odehnat koňadry surprise! Několikrát jsem na zavěšené lojové kuličce viděla strakapouda... asi je to pro něj lepší jak nic, na ořešáku už mu žádný ořech nezůstal (dokázal zlikvidovat skoro celý 10l kbelík ořechů!). Jinak tady máme ještě asi tak milion havranů (na zahradu jich lítá naštěstí jen pár) a kavek... několikrát jsem ten milion viděla v podvečer u nádraží, všechny stromy v obležení... jak z filmu od Hitchcocka... brrrr frown.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.130 (?), 11.12.2012 9:56

Mám několik keřů hlohyně. Kosáci bobule ignorují dokud nenapadne sníh. Jakmile napadne větší vrstva, oholí keře během 3-4 dnů. Nejprve zobou sytě červené bobule, pak oranžové a nakonec ty žluté. Asi tam bude nějaký rozdíl v chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.254 (?), 11.12.2012 12:17

Ad zbarvený kosák. Nevím nic o leucismu, ale podle webu by byl spíše celý světlý. Dle mého se může jednat o další zajímavý fenomén, známý i u lidí, a to vitiligo, kdy dochází ke ztrátě pigmentu jen u některých buněk. Proto ten strakatý kosák. A pokud má onu informaci i v zárodečných buňkách, může jeho potomstvo být klidně celé albinotické.

Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 11.12.2012 13:00

Když odhlédnu od nějakých osobních pocitů vůči panu P., není třeba se pozastavovat na tím že nediskutuje. Je to každého výsosotná volba zůčastnit se diskuse, či ne. Je to jeho rozhodnutí a ať bylo motivováno jakkoliv, ponechme mu je. Pokud jde o barvu bobulí, nevím zda hraje nějakou roli chuť, Ale barva asi určitě. Vzpomeňte jen, že kosi a jiná drozdí havěť naklove vždy ty nejkrásnější třešně a jahody. Sežerou pak méně než desetinu, zbytek shnije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 3.3.2013 15:21

Hromádky krmiva každý den mizí, takže doufám, že se ptáčkové nemohou přecpat. Člověk z toho má radost, ale nerad by jim ublížil. Zdá se, že některé sýkorky už jsou slušně vykrmené, hlavně některé Koňadry jsou už hezky kulaťoučké. Přes okno nejsou ty fotky nic moc.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 3.3.2013 15:55

Teď by jste už neměl přikrmovat!! Přikrmuje se jen v době nouze. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 3.3.2013 16:26

A kdy končí nouze? Vždyť před týdnem ještě mrzlo a sněžilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika