Nemoc na listech švestky domácí



Stránky: 1,  2,  3   
namor - (2) - 53.49 (?) 
4.5.2009 14:08, zobrazeno: 55054x

Na horní straně listů švestky domácí se mi již po několik let objevují rudé jehlovité výrůstky, spodní strana listu je v pořádku. Na vedle rostoucích stromech mirabelky Nancyské a Althanovy renklody se nemoc nevyskytuje. Stříkám proti puchrovitosti Kuprikolem. O jakou nemoc by se mohlo jednat a jak se jí případně zbavit?

Choroba švestek
Choroba švestek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 16.190 (?), 4.5.2009 14:38

Toto mám v menším na hrušce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
duran - (41) - 125.72 (?), 4.5.2009 15:23

vlnovník trnkový (Eriophyes similis, Eriophyes padi prunianus)

Proti všem vlnovníkům i roztočům a sviluškám musíme, před opadem listů, postříkat roztokem přípravku Omite.

http://www.rozhlas.cz/praha/jitro/_zprava/496132

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?), 4.5.2009 18:21

Prosím vás - já to podle jednoho zdejšího doporučení postříkala právě tedˇOmitem - takže je to špatně? A když jsem postříkala větve jen kam jsem dosáhla, pomůže to asponˇ trochu? Máme tu přez ulici na poli takový švestkový hájík - bylo mi ho líto, tak jsem se jala ho trochu prořezat, pohnojit a dát do pořádku. Švestky má pěkné, dobré, jen ten vlnovník...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 4.5.2009 22:14

Postřik přípravkem Omite by měl v současné době pomoci, ale musíte ho za 14 dní nejméně 1x opakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?), 4.5.2009 22:30

Děkuji, počítám s tím - mám v záloze ještě jedno balení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 67.169 (?), 10.5.2009 20:22

Dobrý den. Mám na listech u švestek přesně to co je na prvním obrázku. Z diskuze jsem se dočetl, jak postupovat, jen mi není jasné, jak se postřikem ošetřují stromy s korunou 7m vysokou a košatou. Mám jich takových asi 10. Na nově nasazených šlechtěných slivoních se mi tento škůdce ještě neukázal. Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 11.5.2009 20:21

Existují zádové postřikovače s motorovým čerpadýlkem. Jejich dosah je údajně až do výšky 1O m. Takový já nemám. Používám ruční zádový postřikovač s teleskopickým nástavcem a tím ošetřit Vaše stromy by bylo velice obtížné až nebezpečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 254.170 (?), 8.6.2018 17:08

Dobrý den,

prosím o pomoc. Toto se mi objevilo na švestce a mám obavu, že se jedná o šárku. Dle vašich rad strom pokácím nebo budu léčit. Děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.74 (?), 8.6.2018 17:26

Jedna sa o šarku.Strom nieje nutne hned kacet.Liecit sa to sice neda, ale ak strom plodi... Jedine ak by ste bol na odlahlej lokalite bez susedov a chcel vysadit odolnejsie odrody a zamadzit aby nepreslo k prenosu na nove stromy, ale dnes je ta sarka rozsirena asi vsade.Clovek vysadi nove stromy a za par rokov je tam, preto treba vysadzat co najodolnejsie odrody, napr mirabelka nancyska, Casto sa spomina aj Jojo ale to je snad jedna z najhorsich sliviek co poznam sice odolna sarke ale inak je to nepodarok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika