Několik roubovacích rad do začátku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 24.183 (?) 
9.3.2011 10:21

Pár kousků jsem zkusil anglickou kopulací, ale jinak klasickou kopulací. Je to nejjednodušší a spolehlivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 158.32 (?), 9.3.2011 13:05

Skúsim i ja anglickou kopuláciou a niečo aj klasicky do rázštepu, to mi išlo ešte lepšie. A dobre sa rezalo do dreva? Nebolo ešte moc suché?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 9.3.2011 12:09

Zdravím vespolek.

Za dlouhých zimních večerů jsem občas vyměnil internet za starou dobrou "1000 Rad" a dočetl se, že jabloně, třešně, višně, bobuloviny a ořešák!? lze roubovat od poloviny srpna do poloviny září, s vcelku dobrými výsledky. Roubuje se klasicky, používají se dřevnaté rouby, jen se odlistí. 

Má někdo z přítomných zkušenost s touto metodou? Docela by to eliminovalo problémy s uchováním roubů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 9.3.2011 13:58

Zkoušel jsem to kdysi, možná ještě o něco dřív než v září, tak v době očkování. Tedy ne klasicky (kopulací) nýbrž jen za kůru. V září už nebývá dost mízy. Občas se něco ujalo. Přestal jsem s tím právě kvůli problémům s uchováním roubů. Od Vánoc do začátku března vydrží rouby bez jakékoli úschovy, klidně je lze nechat ležet ustřižené pod stromem. V létě drahocené rouby získané často od vzdálených přátel zdaleka tak dlouho nevydrží. Taky se stalo, že napohled ujmuté rouby na jaře nevyrašily (zmrzly?) Výhodou těch předjarních naopak je, že když se neujmou a neraší, lze neúspěch napravit zbylým roubem ještě v květu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 104.39 (?), 9.3.2011 20:47

Vloni jsem pokusně rouboval jeden roub třešně na mahalebku kopulací, myslím že to bylo v srpnu nebo v září. Použil jsem roub včetně terminálního pupenu. Roub přirostl, je živý a čekám že na jaře vyraší. Takže to asi opravdu jde.

K dotazu jirilana na podnože hrušní - ty jsem si vypěstoval ze semen jedné obrovské staré huršky, narostlo asi šest kusů. Původně jsem je ani nechtěl roubovat, protože velké staré hruškové stromy z krajiny dost zmizely. Teď jsem rozhodnut je naroubovat, protože se mi podařilo získat zajímavé rouby, ale jednu si přecejen nechám neroubovanou a vysadím ji do sadu. Za 50 let už taková velká hruška bude vzácnost. Když píšu velká, tak myslím výšku stromu, nikoliv plody - ty jsou vcelku malé.

Nedávno mi svitla naděje získat další podnože (semenáče hrušní, kdouloní) od jednoho školkaře v mém okolí. Už ho o ně uháním druhý týden, ale nějak nemá čas. Raději bych narouboval tyto, ale nebudou zakořeněné, takže ujímavost roubů může být špatná - nemám zkušenost.

 HONZA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika