Nancyjská mirabelka neplodí



vlkvladimir - (13) - 168.17 (?) 
29.5.2023 19:20, zobrazeno: 973x

Dobrý den

před asi už deseti roky jsem zasadil  "nancyjskou mirabelku" koupenou v zahradnictví.

Dodneška měla jen pár květů a ani jednou plody. Strom je to celkem pěkný vzrůstem, ale jde spíš o ty plody. Než jí vykopu, jaké máte s zkušenosti s podobným problémem?

S pozdravem

Vladimír

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 30.5.2023 11:07

Nancyská mirabelka plodí, viz.fotky. Nebylo to hned druhým rokem, ale ani "desátým" jako u VEEBLUE. 

Nancyská mirabelka
Nancyská mirabelka
Nancyská mirabelka
Nancyská mirabelka
Nancyská mirabelka
Nancyská mirabelka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vlkvladimir - (13) - 168.17 (?), 31.5.2023 18:23

Hm, takže asi byla moje trpělivost silně nadbytečná. Doposud jsem neochutnal jediý dobrý plod. Ano, v okolí rostou mirabelky divoce a vypadají jak na Vašich fotkách. Takže jde ven a jiný pokus. Jen by mě zajímalo, proč neplodí. Vždyť i ty divoké mají množství plodů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 16.35 (?), 1.6.2023 22:18
U mě Nancy začala trochu plodit snad po sedmi, osmi letech. Plody velikosti třešně, ve velmi suché lokalitě se neosvědčila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.137 (?), 2.6.2023 0:21

Rostla vám v tom suchu vůbec? Podnož MY, ZR?

Nancyskou jsem vysadil před 4mi lety, zatím nekvetla, jen listí, převislých větviček jsem nechal dost, ale žádný květ se stejně nevytvořil. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vlkvladimir - (13) - 168.34 (?), 18.6.2023 22:09

Tak to vypadá, že máte stejný problém jako já. Krásně vzrůstný strom, ale osamocené květy a žádné plody...

Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 73.137 (?), 22.7.2023 8:31

Mám Nancyskou pátým rokem, už měří 2,5m... vloni pár květů, plod žádný... teprve letos celá nakvetla, ovšem jarní mrazík všechno spálil, nezbyl jediný květ k opylování. Takže plody žádné :-(  Ztrácím trpělivost a zvažuji zlikvidovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.7.2023 8:50

Větve Nancyské mirabelky, které ještě nebyly přeroubovány, jsou pod tíhou plodů prohnuté až k zemi. Stejně jako Tipaly.  Zde mráz řádil jen na meruňkách a nejčasněji kvetoucích broskvoních typu ZAIGER. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 22.7.2023 9:46

na semenáčích začínají slivoně ůplně běžně plodit až 10.-12. rokem. To se může týkat i slivoní na myrobalánu, zvlášť, když není prováděný řez. Chcete-li malý, brzy plodící stromek, musíte zvolit při nákupu odpovídající podnož. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika