Myrobalán



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?)
26.11.2019 10:02

Řekl bych, že to je myšleno tak, že je škoda místo na zahradě obsadit planým myrobalánem, když jsou desítky druhů a stovky odrůd chutnějšího ovoce. A když myrobalány rostou v každém druhém příkopu. Ale samozřejmě proti gustu...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 244.143 (?), 26.11.2019 9:59
Na stejné ploše se dají vypěstovat mnohem atraktivnější plody. Planý myrobalán roste leckde venku. Je jedlý, ale nikdo ho nejí. Na druhou stranu mladý výhon myrobalánu se dá snadno přeštěpovat švestkou, meruňkou apod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 26.11.2019 10:02

Řekl bych, že to je myšleno tak, že je škoda místo na zahradě obsadit planým myrobalánem, když jsou desítky druhů a stovky odrůd chutnějšího ovoce. A když myrobalány rostou v každém druhém příkopu. Ale samozřejmě proti gustu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.81 (?), 28.3.2020 20:51

Dotazem bych chtěl navázat na předešlý zdejší příspěvek pana doktora Vysloužila. Má někdo nějakou zkušenost, a případně jakou, se zakořeňováním řízků ze současně používaných myrobalánových podnoží?
Ptám se proto, že jsem záměrně ponechal loni výmladek u mladého stromku, pak naočkoval cca 10 a 15cm nad zemí a pak přikopčil až po spodní očko k dobrému zakořenění výmladku. Dokonce jsem zamulčoval a zaléval. Teď na jaře jsem si šel pro sazenici, očkovance. Výmladek jsem odříznul celý, až u jeho odstupu. Ale překvapilo mě, že celý „klacík“ pod zemí, 30-35 cm, neměl ani náznak kořínků. Zakoření, pod sklenicí, takový myrobalánový „řízek“? JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.93 (?), 17.4.2022 16:28

Dotaz je trochu staršího data, ale letos při řezu jsem odstříhl proutek rostoucí z myrobalánové podnože a dal do vlhké půdy do obýváku a zatím má zelené lístky a roste (kořínky jsem nekontroloval, ale asi nějaké má), řízky rybízu a angreštu mi v tom samém prostředí uschly, takže zakořeňování u myrobalánu hodnotím zatím velmi dobře

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika