Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Slivoně > Myrobalán

Myrobalán

host - xxx.xxx.168.81 (?)
28.3.2020 20:51

Dotazem bych chtěl navázat na předešlý zdejší příspěvek pana doktora Vysloužila. Má někdo nějakou zkušenost, a případně jakou, se zakořeňováním řízků ze současně používaných myrobalánových podnoží?
Ptám se proto, že jsem záměrně ponechal loni výmladek u mladého stromku, pak naočkoval cca 10 a 15cm nad zemí a pak přikopčil až po spodní očko k dobrému zakořenění výmladku. Dokonce jsem zamulčoval a zaléval. Teď na jaře jsem si šel pro sazenici, očkovance. Výmladek jsem odříznul celý, až u jeho odstupu. Ale překvapilo mě, že celý „klacík“ pod zemí, 30-35 cm, neměl ani náznak kořínků. Zakoření, pod sklenicí, takový myrobalánový „řízek“? JG

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
   << Předchozí příspěvky | 1, 2   

Myrobalán

Mimmo (2195) - xxx.xxx.244.143 (?), 26.11.2019 9:59
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Na stejné ploše se dají vypěstovat mnohem atraktivnější plody. Planý myrobalán roste leckde venku. Je jedlý, ale nikdo ho nejí. Na druhou stranu mladý výhon myrobalánu se dá snadno přeštěpovat švestkou, meruňkou apod.
Připojit reakci   

Myrobalán

Petr z H (694) - xxx.xxx.189.109 (?), 26.11.2019 10:02

Řekl bych, že to je myšleno tak, že je škoda místo na zahradě obsadit planým myrobalánem, když jsou desítky druhů a stovky odrůd chutnějšího ovoce. A když myrobalány rostou v každém druhém příkopu. Ale samozřejmě proti gustu...

Připojit reakci

Myrobalán

host - xxx.xxx.168.81 (?), 28.3.2020 20:51

Dotazem bych chtěl navázat na předešlý zdejší příspěvek pana doktora Vysloužila. Má někdo nějakou zkušenost, a případně jakou, se zakořeňováním řízků ze současně používaných myrobalánových podnoží?
Ptám se proto, že jsem záměrně ponechal loni výmladek u mladého stromku, pak naočkoval cca 10 a 15cm nad zemí a pak přikopčil až po spodní očko k dobrému zakořenění výmladku. Dokonce jsem zamulčoval a zaléval. Teď na jaře jsem si šel pro sazenici, očkovance. Výmladek jsem odříznul celý, až u jeho odstupu. Ale překvapilo mě, že celý „klacík“ pod zemí, 30-35 cm, neměl ani náznak kořínků. Zakoření, pod sklenicí, takový myrobalánový „řízek“? JG

Připojit reakci
1, 2   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Slepice stále kvokají18:43
Slepice stále kvokají14:33
Slepice stále kvokají9:10
Chov pstruhov3.6.2020
Chov pstruhov1.6.2020
Chov pstruhov31.5.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů