Môžem už vrublovať?



host - 182.208 (?)
18.3.2011 13:34
Rezal som začiatkom januára (leden), ale Amers (slivka) bola munulý týždeň už trocha napučaná, aj ked som mal vrúble v chladničke, tak som navrúbľoval anglickou kopuláciou a do rozštepu... dával som aj marhuľu Veharda, aj keď ešte nepučala...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 14.3.2011 18:03

Mám zkušenost, že peckoviny ještě těsně před rozkvětem mají mízy málo - kůra při odchlipnutí "chlupatí". Zato po odkvětu ji lze velmi snadno odloupnout, ujímavost roubů v té době je optimální. Limitujícím faktorem je, mít v tu dobu nezaschlé a nenarašené rouby.
   Jádrovinám lze odchlipnout kůra ještě než začnou pupeny rašit, takže za kůru lze v pohodě roubovat ze stromu na strom. Přesto roubování jádrovin v květu nebo dokonce po něm je prakticky 100%ně úspěšné. Dokonce i ty, které nebyly dokonale zavoskované.  Rouby totiž začínají rašit prakticky okamžitě, během několika dní. Zejména ty, které byly nařezány krátce před rozpučením. Rouby štěpované v předjaří jsou v tu dobu již vyrašené a mají náskok, ten však ty štěpované po odkvětu do konce sezóny doženou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.106 (?), 15.3.2011 8:59

Já to vždycky pokusně zkouším na nějaké větvi a pokud kůra jde odloupnout, hned roubuji. Myslím si, že by mně rouby zakopané v zemi do května narašily. Nejlépe se mně ujímají peckoviny kopulací (pokud mám podnož stejně silnou jako roub), můžu roubovat dříve a nemusím čekat na mízu. Nepovažuji se ale za odborníka, roubuji pro vlastní potřebu a více méně se tím bavím.  PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 15.3.2011 11:58

Skutečně sem tam nějaký roub vyraší, třebaže jsou nařezány v prosinci. Ale je-li roubů víc a jsou-li dostatečně silné, vždy zůstanou některé svěží nescvrklé a s nevyrašenými pupeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.208 (?), 18.3.2011 11:24
Otázočka: Mám navrúbľované kôstkoviny v období bez miazgy. Ako a kedy budem spoľahlivo vedieť, či sa vrúble ujali? Ony totiž aj ked sa neujmú, začnú rašiť samy osebe z vlastných zásob a neskôr uschnú... a ja by som nepodarky rád napravil zvyšnými vrúbľami za miazgy za kôru...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 18.3.2011 11:56

To, co popisujete, se stává, když roubujete rouby ze stromu na strom nebo již "probuzené" nařezané v předjaří. Pokud máte nařezané rouby v prosinci, tak (až na výjimky) buďto vyraší ujmuté nebo zaschnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.208 (?), 18.3.2011 13:34
Rezal som začiatkom januára (leden), ale Amers (slivka) bola munulý týždeň už trocha napučaná, aj ked som mal vrúble v chladničke, tak som navrúbľoval anglickou kopuláciou a do rozštepu... dával som aj marhuľu Veharda, aj keď ešte nepučala...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika