Lze roubovat na jednoletý, nebo i dvouletý



karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.164 (?) 
11.10.2018 15:55, zobrazeno: 1467x

Dobrý den, již několik let celkem úspěšně roubuji švestky, třešně, i jabloně na "loňské "větvičky, taktéž jednoletý výhon, či odkopek kopulací.Na některých větvích vidim, že příští rok bych potřeboval jít do "předloňského"dřeva, chci se zeptat jestli bude úspěšnost stejná jako u těch loňských, nebo jestli se to vůbec nebude ujímat, děkuji za info, Karel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.10.2018 17:46

Když je roub mladý, mělo by se to chytit. Je však namáhavé dělat správný kopulační řez na silnější podnoži. Proto bych kopulační řez roubu připojil k podnoži plátkováním. Pokud už je podnož velmi silná, tak snad pomůže roubování za kůru v době květu.

Pokud mám silnější podnož, ustřihnu ji na jaře skoro u země a očkuji v srpnu nebo září nový letorost. To je asi nejjednodušší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.164 (?), 12.10.2018 8:52

Mně jde o přeroubování větví švestky, nebo švestek, protože až po roce jsem zjistil nevhodný nákup... Letošní přírůstky jsou stejně krátké a slabé, vyzkouším tedy jít do toho staršího, předloňského dřeva stejné slouštky, toto právě dělám nejradši v březnu ze stromu na strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika