Kudy monilie?



host - 224.35 (?)
22.9.2013 0:01

Pre niektore hubove choroby to bude pravda, mozno pre vacsinu. Ale monilia na jar sa vyskytuje prave pri kratkodobom ochladeni a vlhkom pocasi. Podobne kuceravitost broskyn. Samozrejme nesmie mrznut

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 224.35 (?), 22.9.2013 0:01

Pre niektore hubove choroby to bude pravda, mozno pre vacsinu. Ale monilia na jar sa vyskytuje prave pri kratkodobom ochladeni a vlhkom pocasi. Podobne kuceravitost broskyn. Samozrejme nesmie mrznut

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 163.223 (?), 22.9.2013 11:58

Pre pána NoName s číslom 224.60:

Káždý máme radi niečo iné. Niekto, a je nás podľa ohlasov na fóre veľa, si s príjemným pocitom pochutnáme na neškodnom nestriekanom ovocí aj za cenu, že nahnilé plody vyhodíme alebo napr. chrastavitú šupku odstránime a skonzumujeme nepoškodenú dužninu, druhý sa zas naivne spolieha na akúsi OL a strieka do posledného možného "povoleného" termínu takmer zrelé ovocie. Z tvrdenia p. Kukyho "Stříkal jsem Horizonem a monilióza skoro nebyla /asi 10 dní před sklizní/" nebolo pre mňa dostatočne jasné, k čomu sa tých 10 dní viaže? Preto ten údiv. Ale nakoniec prečo sa čudovať, keď niektorí sú ochotní pre záchranu košíka plodov spraviť čokoľvek. Je to na individuálnej voľbe. Vždy som tvrdil, že sympatizujem s tými, ktorí uprednosťňujú zdravie pred dobrovoľnou "preventívnou" chemizáciu. Toto je zas moja voľba, aj keď sa niektorým nepáči.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.43 (?), 22.9.2013 19:46

Máte pravdu pán Paľo, je to na individuálnej voľbe každého, ja striekam len na jar, maximálne do prvej dekády mája, piliarka slivková, kučeravitosť broskýň,monilióza kostkovín pred kvetom a po odkvitnutí, chrastavitosť broskýň, marhúľ a hrušiek (Lucasova) pred kvetom a po odkvitnutí, určite by som nestriekal proti monilióze kostkovín pred dozrievaním alebo proti vrtivke čerešňovej, ale to je každého vec ako si urobí, ja neosudzujem ani takých ktorí striekajú aj tridsať krát do roka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 23.9.2013 8:34

Pane Paľo, zalezi na tom, kdo a jake ovoce povazuje za 'nestrikane'. Ovoce strikane nadmerne a zbytecne 'silikonovymi' smacedly za nestrikane nepovazuji a prijemny pocit bych z nej urcite nemel, takze bych si na nem pochutnat nemohl. Pokud tvrdite, ze respektujete individualni volbu, nemel byste predstirat 'udiv' a navazet se do ostatnich. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 229.40 (?), 23.9.2013 16:51

Pane J.R., rešpektujem Vašu antipatiu k moderným zmáčadlám, je to Vaša voľba, ale nesúhlasím s obvinením, že sa do niekoho "navážam", alebo odsudzujem tých, čo striekajú aj 30x. Máme slobodu slova, môžete predstierať alebo hovoriť tak ako to cítite, je to opäť iba Vaša voľba. Vyjadril som svoj údiv nad prechemizovaným postupom a to je všetko. Ak v tom vidíte niečo viac, je to iba Váš problém. Prajem Vám príjemné diskutovanie bez zbytočného rozčulovania.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.55 (?), 23.9.2013 18:23

Zravím všechny, nevím, zda toto patří do daného vlákna, ale na plodech, které mi nyní dozrávají, měla by to být Gabrovská, se objevuje poškození plodů dle fotky (deformace, svrásnění). Můžete mi poradit, co je příčinou?

Mimochodem, měl jsem pocit, že Gabrovská zraje před domácí, ale tu mám sklizenou již minimálně 14 dnů a tato nyní dozrává, tak nevím, co by to mohlo být za odrůdu?  

Děkuji za reakce


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 23.9.2013 18:25

Virus šarky švestky. Plum pox virus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 23.9.2013 18:40

Pro hosta 161.55.Gabrovskou mám ještě na stromě, a nezdá se, že by chtěla dolů.

Mým tipem na nemoc Vaší švestky je puchrovitost slivoně.U mě nepřectavuje hrozbu širšího rozsahu, proto neošetřuju.Pomáhá preventívní postřik na podzim, v zimě v podmínkách k tomu vhodných, nebo časně z jara měďnatými postřiky, nebo jinými prostředky k tomu určenými.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 151.198 (?), 23.9.2013 19:30

Ak by sme videli poškodené slivky na reze a k tomu konárik s listami (sú na nich svetlejšie škvrny?), bolo by tipovanie presnejšie. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 23.9.2013 21:37

Na puchrovitost se mi to nějak nezdá. Napadené plody by měly být oproti ostatním větší, hlavně co do délky. Tedy protáhlejší a většinou v nich chybí pecka.
Myslím také, že to je virus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika