Kterou slivoň - Haroma, Hanita či Jofela



host - 20.51 (?) 
20.2.2024 20:08, zobrazeno: 585x
Dobrý den, ráda bych zakoupila slivoň, která má plody s velmi výraznou švestkovou chutí a je odolná proti chorobám a nejlépe i škůdcům. Důležitou podmínkou je snadná oddělitelnost od pecky. Přemýšlím o Haromě, Hanitě či Jofele. Nadm. výška cca 250 m n. m. Poradíte mi prosím Vás?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 126.50 (?), 17.4.2024 13:16

Já mám Hanitu. Plodí hezky, od pecky jde, šarku ještě nechytla, mšice má srovnatelné s jakoukoliv jinou švestkou. Jediné, co bych jí vytkla, je čas od času shnilý plod.

Ale já jí mám v 500mnm, takže je třeba na to myslet.

Mám ještě Katinku, ta plodí v půlce prázdnin, a přijde mi, že co se týče vůně a aromatu, je mnohem výraznější. Plody jsou ale o něco menší, jinak je srovnatelná.

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ogar2002 - (33) - 68.117 (?), 17.4.2024 20:30

Pokud se ve Vašem okolí nevyskytuje šarka, tak bych do žádné z Vámi uvedené slivoně nešel a zvolil bych Hamanovu švestku. Chuť má luxusní, plody jsou slušně velké 20 - 25g., má vysokou plodnost, jde perfektně od pecky, je odolná proti mrazu, poměrně brzy vstupuje do plodnosti a je samosprašná. Mezi nevýhody patří to, že vytváří trnité koruny - trny má stejné jako keřová Trnka obecná, plody velmi rychle přezrávají a po dozrání dost propadávají. I přes tyto mušky je to ale nejchutnější švestka, jakou znám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.4.2024 19:55

Pro mě má HANITA ty nejlepší chuťové vlastnosti ze všech těch novějších německých švestek. Jofelu chválí KUKY, na roubu Haromy plody snad nějaké budou a ty první kdysi špatné nebyly, ale největší zkušenost mám s tou Hanitou. Občas trpí "dírkovitostí" listů.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.253 (?), 18.4.2024 20:27
Tiež som viacej naklonený Hanite mám aj katinky.. Pre mňa je Hanita strom pri ktorom sa najradšej zastavujem keď ma zrelé plody... katinka je vo svojom čase skorosti tiež celkom dobrá ale ak by som si mal vybrať 3 stromy iba z tých dvoch odrôd..dve by boli Hanity a jedna Katinka...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.168 (?), 18.4.2024 21:58

Hanitu mám a chutná mi, má zlatou dužinu a je aromatická, ani ji ničím nestříkám a plodů měla vždycky dost, ještě jsem rozdávala. Loni u nás při kvetení mrzlo, ovoce bylo málo a letos to vypadá podobně - uvidíme. Druhé dvě jsem ale nejedla (měla jsem ještě Gabrovskou, kterou jsem darovala a mám ještě Tuleu Gras).

Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika