Kralovna Viktorie - kde sehnat



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.29 (?)
26.3.2017 10:54
P.Fiala: Nechcel som Vás usmerňovať ani opravovať, a mrzí ma že Ste sa urazili. Ja to beriem tak, že je tu diskusné fórum a len som položil rečnícku otázku do diskusie. Na krotenie bujného rastu (vo svojom príspevku Ste písali o bujnom raste, nie o vyhoľovaní či tvorbe rodivého dreva) rezom mám svoj názor, ale ak ho má niekto opačný tak ma to rozhodne neuráža. K absencii skúseností a mudrovaniu sa nevyjadrujem, ja som vo svojich príspevkoch v reakcii na Vaše nikdy takéto výrazy nepoužil. IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 25.3.2017 14:16

Ja som kupil viktoriu aj opal v lidli. Zatial rodili malo, ale plody boli naozaj chutne. Snad tento rok to uz bude lepsie...

Myslim, ze lidl bude mat stromky v ponuke buduci tyzden...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kulda.kulda - (21) - 97.117 (?), 25.3.2017 21:08
Ja jsem ji objednal v jukka, tak snad dorazi. potreboval bych ale vedet jestli poroste Viktorie vic ci mene nez Toptaste oboji na Myrobalanu? (porovnavane parametry sirka, vyska) At vim kam co nasadit. Prosim poradte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 29.160 (?), 25.3.2017 21:37

To záleží, jak který stromek zapěstujete. Viktorii si kdysi objednal otec od Starkla a já ji zatím v sadu toleruji. Ale chuťově mi nepasuje, plody kosí monilie...

Růstem mi připomíná Althanovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 26.3.2017 7:19

Pán kulda Toptaste mám kúpenu v r.2008 aj Viktoriu podpník myrobalan stromky vysoké 5m nutné každý rok strihať, lebo stále bujne rastú.Na podpníku st.julien je to super stromky Toptaste kupené v r.2010 vôbec nestrihané same sa tvarujú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.213 (?), 26.3.2017 7:38
"...nutné každý rok strihať, lebo stále bujne rastú...". Príčina - následok (?). "Stále bujne rastú, lebo sú každoročne strihané". Príčina - následok (?). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 26.3.2017 8:57

Viktorii nemám, Toptaste-přesně jak píše pan Milan.Na myrobalánu se strom "vytahuje",roční přírustky i 1,5 m, proto je třeba řezat v zónach nejsilnějšího růstu (apikální a terminální dominance),aby se docílilo rovnoměrného rozložení větví s plodným obrostem.Naopak na St. Jul. se nemusí řezat vůbec, občas ušmiknu nevhodně rostoucí nebo zahušťující větvičku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 26.3.2017 10:39

Pán Jiři vidim že máte tiež dobré skusenosti z Totaste, kto nestrihá stromek nevytvara rodive drevo na myr. Vyholuje trvalo 4 roky než spetne som docielil aby sa vytvorili rodive vyhonky tí čo nemajú tuto odrodu nemajú skusenosti len mudrujú takže strihať, strihať.Nevyberam vety z prispevkov nerobím opravné prímačky aby ma niekto usmernoval som obyčajný zahradkár so svojimi plusmi a minusmi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.29 (?), 26.3.2017 10:54
P.Fiala: Nechcel som Vás usmerňovať ani opravovať, a mrzí ma že Ste sa urazili. Ja to beriem tak, že je tu diskusné fórum a len som položil rečnícku otázku do diskusie. Na krotenie bujného rastu (vo svojom príspevku Ste písali o bujnom raste, nie o vyhoľovaní či tvorbe rodivého dreva) rezom mám svoj názor, ale ak ho má niekto opačný tak ma to rozhodne neuráža. K absencii skúseností a mudrovaniu sa nevyjadrujem, ja som vo svojich príspevkoch v reakcii na Vaše nikdy takéto výrazy nepoužil. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 26.3.2017 11:56

Pán Hlavatý ospravedlňujem sa som trochu prchká povaha tiež som to tak nemyslel ale keď mám pravdu a chcem niekomu pomôct tak sa ozvem, nechcem aby zahradkari robili také chyby ako som robil ja mne nemal kto poradiť učil som sa ako pestovať nové odrody a tých mám veľa ale o ich pestovani vieme málo.Napriklad pride vám vrubel z ameriky Cherry plum Nadia do čoho ju zaštepiť nakonec som na to prišiel na amer.forach čerešna križena z japonskov slivkou do pod.st.julien.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.104 (?), 30.3.2017 13:25

zahradnictví čaklov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika