Kráľovná Viktoria



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 176.68 (?) 
23.7.2017 16:02

Na jeseň som sadil excalibur. Vyzerá to tak, že budúci rok ešte nebude kvitnúť, ale som zvedavý čo to bude zač.

Začiatkom leta som sadil v kvetináči avalon, ktorý pravdepodobne na jar zakvitne. Na ten som zvedavý ešte viac. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 23.7.2017 17:19

Avalon má první plody. Zatím jsou zelené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.68 (?), 11.9.2017 20:00

Dobrý deň,

ako dopadol Váš avalon v tomto roku? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 11.9.2017 22:56

Myslel jsem si, že plody mají být žluté. Když začaly růžovět, sežrala je monilie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.68 (?), 12.9.2017 19:33

Takže dekladovaná odolnosť voči chorobám je iba na papieri? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.9.2017 20:34

Odolnost proti monilii je vždy relativní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.5 (?), 1.9.2017 8:21

Viktoria sa už pekne vyfarbila každý rok má neskutočné urodu, jarné mrazi ju nepoškodili na koštovku si ešte musím počkať.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 31.172 (?), 1.9.2017 9:10

Ano, pravidelná úrodnost a nenáročnost jsou hlavními devízami této odrůdy. Na druhé straně velká náchylnost k moniliové hnilobě, z násady plodů si často veme i třetinu až polovinu, a hlavně fádní chuť v porovnání třeba s Althánovou či Zelenou rynglí o modrém ovoci nemluvě.

Letos poslední sklizeň, bude nahrazena mandloní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.81 (?), 1.9.2017 11:19

Dobrý den.
Zaujaly mě obrázky Viktorie pana Fialy a datum příspěvku 1. září. Zaujaly mě proto, že podobné slivoně znám a myslel jsem si, že to asi je Viktorie. Vzhled a asi i popis jsou velmi podobné, ale ty, které já znám zrají cca v polovině srpna v nadmořské výšce 450 m/m ČM Vysočiny a chuť mi nepřipadá fádní. Nejsou trvanlivé a proto 1. září už není žádné ovoce a strom pana Fialy je v této době ještě nesklízený, teprve dozrávající. Chtěl bych se proto pana Fialy zeptat, z jaké polohy, z jakých podmínek, jsou jeho obrázky Viktorie. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.98 (?), 1.9.2017 17:01

Chuť rozhodnš není fádní a v běžných letech n.m.v.280m n.m. dozrává skutečně v polovině prázdnin.Letos je asi všude lehce opožděná, právě byla dosklizena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika