Jofela



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?)
15.9.2018 13:11

Dnes návšteva z Moravy, priniesli koštovky marhul, jabĺk ktore maju ešte pod čislom asi Buzrlove, u mňa koštovali Jofelu poslednè plody 26 Brix sladučké šťavnaté vraveli chuťovka. Priniesli v kontajnery marhulky Apribank, Apriqueen, Apriroma, Flashcot mám čo zase testovať. Tieto odrody sú na stranke         vitroplant.it


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 50.216 (?), 14.9.2018 20:35

Nějak mě ta Jofela začíná hodně zajímat. Podle čtení tady, i kousek okolo, asi nejlepší volba mi to přijde. Díky za ně.
(Snad se přinutím a pro budoucí ji vysadím).

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 14.9.2018 21:20

V každej oblasti sa jej nemusí dariť, nadmorská vyška, pôda, podpnik.Ja som Rafael vyskúšal velmi veľa odrôd sliviek ale nedarilo sa im u mňa vykopal som ich.Japonských som vykopal asi 15 stromkov zostali 3 odrody a ďalšie testujem.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.217 (?), 14.9.2018 22:09
Dobry den, skusim na zaklade Vasej rady Jofelu a Jogantu, u Pana Soku som uz bol cca pred 3 rokmi ste mi nanho dali kontakt, zohnal som unho 2 dobre jablone co inde nemali na vhmojom oblubenom podpniku mm106. Jazdil som po krakovanoch ako bludny holandan lez som to nasiel, domaci mi hovorili je to na takom malom namesticku pri kostole podla veže to lahko najdete ale v tej hmle hladajte kostolnu vežu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 51.13 (?), 15.9.2018 13:11

Dnes návšteva z Moravy, priniesli koštovky marhul, jabĺk ktore maju ešte pod čislom asi Buzrlove, u mňa koštovali Jofelu poslednè plody 26 Brix sladučké šťavnaté vraveli chuťovka. Priniesli v kontajnery marhulky Apribank, Apriqueen, Apriroma, Flashcot mám čo zase testovať. Tieto odrody sú na stranke         vitroplant.it


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.123 (?), 16.9.2018 15:23

Jofelu by som doporučil na prvom mieste nechytá moniliu chuťovo u mna špica je to rezistent sliva

Milan ako je na tom Joganta v porovnaní s Jofelou? Je tiež tak kvalitná ako Jofela?      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 16.9.2018 17:37

 Mám oba stromky kousek od sebe. Joganta měla větší plody a míň trpěla moniliovou hnilobou. Jofela se zdá trochu sladší.Kvůli suchému létu měly všechny mladé švestky bez zálivky drobnější plody, zato byly sladší než v jiných letech.
Omlouvám se, nejsem Milan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 15.55 (?), 16.9.2018 21:19

Michal nakoľko som cestoval 8hod do práce nemal som kedy reagovať. Joganta je tiež výborná slivka zase u mňa, rodivosť vysoká každý rok rast slabý mám ju na wavite chcelo by to myrobalán.Stromky sa polievajú cez vysokè teploty kazdý deň, postrek proti monili 2 x u všetkych stromkov.Harbella tiež vyborná slivka bez chorôb nadhernè plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.9 (?), 17.9.2018 22:02

Obidvom pánom ďakujem za odpovede.      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
peter2 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 46.45 (?), 19.9.2018 23:02

Dobry den pan Fiala, postrek robite na slivkach proti monilioze v case ako na marhuliach? teda pred kvitnutim a po odkvitnuti? ktore konkretne pripravky mate na slivky proti monilii dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.104 (?), 20.9.2018 6:08
Postrek robím pre a po odkvitnuti Signum alebo Horizon ten sa u nás nepredáva kúpite ho v Česku zdraví vás Fiala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika