Jakou atraktivní švestku pro děti



rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?)
6.8.2012 13:56

Jestliže ve Vašem okolí není Hanita, nebo jiné odrudy k dostání, je nejlepší volbou právě nákup na netu.Vtuto dobu samozřejmě není skladem, pokud si nechcete připlatit, a koupit kontejnerovanou.V podzimním nebo jarním termínu kdy jsou dobývány ze země jsou ale spolehlivě k sehnání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 6.8.2012 13:26

Také se chystám na podzim vysadit švestku. Máme malou zahradu, tak na dva stromy, musím dobře zvážit, co koupím. Jeden strom bude třešeň a druhá právě švestka pro děti, na koláče, rovnou do pusy, možná i na povidla. Pálit nebudeme. Jsme ve 400 m, uvažuji o Hanitě. Myslíte, že je to dobrá volba? Jen nevím, kam pro ni, jsem z Táborska, na internetu většinou není skladem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?), 6.8.2012 13:56

Jestliže ve Vašem okolí není Hanita, nebo jiné odrudy k dostání, je nejlepší volbou právě nákup na netu.Vtuto dobu samozřejmě není skladem, pokud si nechcete připlatit, a koupit kontejnerovanou.V podzimním nebo jarním termínu kdy jsou dobývány ze země jsou ale spolehlivě k sehnání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 6.8.2012 16:16

Prostokořené ovocné stromky se vysazují nejdříve v říjnu, většinou až od poloviny, takže počkejte.Můžete sice sehnat kontejnerovaný, ale výběr bývá velmi omezený, protože do kontejnerů se sází to, co se neprodalo na jaro jako prostokořené.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 6.8.2012 16:22

Až po odeslání jsem si všiml odpovědi p.rostislavika.Já jsem jej vlastně jen jinými slovy opakoval.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 6.8.2012 17:22

Děkuji za vaše odpovědi. Vyčkám tedy do října a pak snad Hanitu seženu i na Táborsku. Doufám tedy, že tu odrůdu jsem do n.v. 400 m vybrala dobře smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.8.2012 19:40

Já bych se na Hanitu tolik neupínal. Většina zdejších znalců slivoní hodnotí jednotlivé odrůdy především podle toho, jak jsou dobré na pálení. Tedy kolik mají cukru a destilovatelného švestkového aromatu. Nejlepší výsledky v tomto vykazují pozdní odrůdy - Domácí, Durancie, Toptaste, Haganta, Gabrovská, Č.rodna, Valjevka aj. Vhodných je taky pár skořejších odrůd - např. Chrudimská a již citovaná Hanita. Chceme-li ale odrůdu skurečně pro děti, požadujme jiné vlastnosti: zralost co nejdřív - v době prázdnin, postupné dozrávání, aby nějakou dobu vydržela zralá na stromě (děti nerady jedí ze země), lákavý vzhled a barvu plodů. Nabízí se Katinka, Topfirst, Opál, Černošická, Ruth Gersteter, Herman, Malvazinka, Oulinská, Obilnaja, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?), 6.8.2012 21:13

Většina zdejších znalců slivoní hodnotí jednotlivé odrůdy především podle toho, jak jsou dobré na pálení.

Troufám si říci, že to zdaleka není pravda.Většina přízpěvku, včetně mých opěvují odrudy slivoňí né tak ani pro množství cukru, ale pro opravdovou švestkovou chuť.Pravda, které poskytují z velké většiny pozdnější odrudy .Časné odrudy jistě nedosahují takových kvalit, ale mají zase jiné přednosti, o kterých se nemusím rozepisovat.Konkrétně v mém případě jsou v sadu desítky stromů odrůd slivoňí, které sice z valné většiny ještě neposkytují plnou úrodu plodů, ale nezbývá mi ovoce na kvas.Všechno stačíme sníst, ani na sušení nezbývá mnoho.Samozřejmě, až stromy dosáhnou plné plodnosti, možná že něco zbude i na kvas.Je to jedno, ne-li nejchutnější ovoce v zahradě.

Právě odrudu Hanita bych taky, kromě jiných(v rámci diverzifikace)doporučil s úspěchem pro děti na jídlo.Je to velmi časná odruda.Zaje v polovině srpna, až koncem září, a s údajně(ještě jsem neochutnal)švestkovou chuťí, a navíc-s postupným dozráváním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 6.8.2012 21:35

Děkuji za reakci Vám i p. Vysloužilovi. Já ty švestky pálit určitě nebudu, chci je na přímý konzum, pečení, sušení, povidla... Děkuji za schválení Hanity i za další typy p. Vysloužilovi. Opíšu si je a s tím seznamem vyrazím na podzim shánět stromek. Uvidíme, co budou mít. Jen abych nekoupila nějakého zmetka, ani moc nevím, jak by takový mladý stromek měl být rostlý. Ale snad to nějak odhadnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika