Jak Vám chutná "bluma" z marketu?



host - 50.44 (?)
17.11.2007 0:36
Geneticky zmanipulovaná - co si pod tím pojmem představujte, myslíte snad, že je tím znehodnocená?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 20.8.2007 22:42, zobrazeno: 13379x
Viděl jsem teď často prodávat velké blumy, mají všelijakou barvu, dužnina nejde od menší pecky a chuťově to je trochu slabší. Měli by to snad být různí kříženci z prunus salicina, kterým se u nás moc nedaří. V jižneji položených státech se pěstují a dovážejí sem. Zajímalo by mne jestli někomu opravdu chutnají.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.18 (?), 20.8.2007 23:07
Taky jsem si všiml že mi nechutná, možná je geneticky manipulovaná. Ale takových věcí tam mají více.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.44 (?), 17.11.2007 0:36
Geneticky zmanipulovaná - co si pod tím pojmem představujte, myslíte snad, že je tím znehodnocená?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 17.11.2007 10:35

Nevím o tom, že by kdekoli ve světě rostly geneticky upravené slivoně. To je spíš doména sóji a kukuřice. Na chuť to nemá žádný vliv. Ovoce z marketu, které je fádní chuti, je jednoduše nezralé.
   V některých zemích - např USA -  je měkké ovoce prakticky neprodejné. Jedl jsem tamní krásné jahody asi 8cm velké, nádherně rudé. Konzistence natolik tuhá, že se daly nastrouhat. Chutí připomínaly u nás koupené tvrdé nedozrálé kiwi .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.20 (?), 21.8.2007 6:00
Mám dojem, že problém těchto dovezených plodů je také v tom, že jsou sklizené dřív, než pořádně dozrají, aby vydržely přepravu. Nejsou zdaleka tak dobré, jako ty ze zahrádky, ale když se mi letos vůbec nic neurodilo...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 21.8.2007 8:22
Je to samozřejmě způsobeno sklizňovou zralostí, která zaručí dobrou konzistenci, tedy prodejnost a trvanlivost ale nezaručí chuť.
   Mám pocit, že stejnou ryngli prodával před nedávnm Bakker (a nad stále prodává?) pod názvem "jablkošvestka" za nekřesťankých 960 Kč za stromek v pochybné kvalitě. Urodilo se mi pár plodů, vypadaly stejně jako z marketu a taky tak chutnaly. Možná jsem je i já nenechal úplně dozrát.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 21.8.2007 13:45
Tyhle "blumy" brzo na jaře raší a tak mají možnost být poškozovány jarním mrazem. V tom případě máte štěstí, že se Vám něco urodilo. Jak se v jiné diskuzi zmiňovala odrůda Elephant Heart, tak to by taky měla být slivoň zkřížená z prunus salicina, ale asi jedna z chutnějších. S tou předčasnou sklizní to bude tak jak píšete, ještě jsem nejedl opravdu chuťově dobrou švestku z obchodu. Zkoušel jsem President,Čačanskou rannou, různé neznámé pološvestky a bylo to na stejné brdo, nedozrálé. Kdoví jak chutná taková "bluma" když uzraje někde v Itálii.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.8 (?), 21.8.2007 14:27
Známá kdysi přivezla takové nějaké ohromné modré blumy z Turecka, a nebyla to žádná sláva - rozbředlá konzistence, fádní chuť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.250 (?), 22.8.2007 21:15
Velké modré blumy znám jako malý kluk a někdy kolem roku 1955-60 jsme je dávali do výkupu za cenu 0,45 Kč/kg, protože prý byly dobré na destiláty. Byly velké, větší než slepičí vejce a velmi sladké ale po dopadu na zem byla z nich téměř břečka. Zato sbírat je šlo podstatně rychleji než švestky domácí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.39 (?), 21.8.2007 16:35

No ono z marketu je víc věcí bez chuti. Třeba jahody, rajčata, kořenová zelenina, blumy atd.  Něco je určitě podtržením, ale hodně dělá i to, že vzhledově atraktivní odrůdy nepatří k těm chuťově nej. 

V marketu musí vše pěkně vypadat, nakupuje se očima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika