hybrid švestkomeruňka



host - 81.42 (?)
24.3.2014 19:02

Pan Rostislav Krulikovský.

Neznám Daple Dandy, ale co se týká Althanovy, prodával jsem ji v éře minulé na VC Brno a nejlepšími zákazníky byli tehdy "západní němci", kteří přetékali chválou, že něco tak výborného ještě nejedli. A že se jí prodaly kvanta. Co se týká starých odrůd, stále hledám modré ovoce mého mládí, velikosti dvoužloutkového vejce, velmi šťavnatého, velmi ranného(místní název -Béčí véca). Málokterá dnešní ranná odrůda může konkurovat.

Wendy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 81.42 (?), 24.3.2014 19:02

Pan Rostislav Krulikovský.

Neznám Daple Dandy, ale co se týká Althanovy, prodával jsem ji v éře minulé na VC Brno a nejlepšími zákazníky byli tehdy "západní němci", kteří přetékali chválou, že něco tak výborného ještě nejedli. A že se jí prodaly kvanta. Co se týká starých odrůd, stále hledám modré ovoce mého mládí, velikosti dvoužloutkového vejce, velmi šťavnatého, velmi ranného(místní název -Béčí véca). Málokterá dnešní ranná odrůda může konkurovat.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 24.3.2014 19:53

"Béči véca" neznám, ale Althanovy renglódy si velice cením. Ovšem v minulém roce byla její kvalita slabá a to jak tady, tak na Poličsku, ale i na Pelhřimovsku u pana PP. Nevím proč tomu tak bylo, rok byl pro peckoviny poměrně příznivý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.29 (?), 15.4.2014 21:55

Wendy, a nejedná se o Victorii? Už se tady o ní psalo, sháněli ji... Tchýně ji mívala na dvoře... velké plody (i velký strom), koncem léta, jen se pila...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 15.4.2014 22:50

Hybrid švestkomeruňka.Paní Lído, abych řekl pravdu, nevím oficiální název. Hledal jsem ve všech dostupných pomologiích, co by to mohlo být, nicméně jsem ve slepé uličce. Ještě zkusím Vámi zmíněnou Viktorii, ale nevím. Prada je, že Vaše hodnocení co se týká chuti, velikosti plodů a vzrůstu stromu souhlasí, ale nesedí mi doba zrání(možná se mi to taky plete) koncem léta.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 15.4.2014 22:56

Hybrid švestkomeruňka.

Vlastně máte pravdu, protože VC Brna bývá vždy na konci srpna a to už ja vlastně skoro konec léta.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.29 (?), 15.4.2014 23:26

Wendy, mrkněte se tady na vlákno "určení odrůdy staré slivoně 2", jestli to je ona. V plné zralosti si ji pamatuji víc červenofialovou (je to tam ale v textu psáno) a větší - byla jak dvě velké švestky...

Jinak ji mívá v nabídce Strážnice.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 15.4.2014 23:27

Hybrid švestkomeruňka

Díky

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 163.123 (?), 24.3.2014 21:49

Máte pravdu pane Rostislave, Angeleno je prepadák- poľská habaďúra z uherskoostrožskej predajne. Tento rok som korunu Angelena kompletne prevrúbľoval. Až na pár halúzok, ktoré teraz rozkvitajú. Lahodná Aprimira tentoraz nezakvitla, ale prvú úrodu ukáže odroda Melitopolsky, ktorá už kvitne. Viac ako 90% koruny Angelena nahradia modré tolerantné obršvestky, ktoré, v súhlase s Vaším názorom, nemajú v chuti konkurenciu.

Prvé kvety Melitopolského. Vpravo rozkvitajúca Angeleno a za ňou odpočívajúca Aprimira.
Prvé kvety Melitopolského. Vpravo rozkvitajúca Angeleno a za ňou odpočívajúca Aprimira.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 24.3.2014 22:46

Daple Dandy sa chystá kvitnúť...



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.193 (?), 25.3.2014 8:34

Dobrý den, odkud máte Dapple Dandy? Já jsem kupoval v Uherském Ostrohu, ještě mi sice nezaplodil, ale mám podezření podle fotografií po netu, zda to nebude něco jiného. U prodejce Prodej stromků s.r.o. mi to připomíná spíš např fotky Melitopolsky než Dapple Dandy podle zahr.obrázků, kde plody vypadají naprosto jinak (hladce a ne plstnatě). Dopěstoval již někdo Dapple do zralosti a dokáže říct že to je opravdu ono?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika