Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Slivoně > hybrid švestkomeruňka

Hybrid švestkomeruňka

host - xxx.xxx.81.42 (?)
15.4.2014 22:56

Hybrid švestkomeruňka.

Vlastně máte pravdu, protože VC Brna bývá vždy na konci srpna a to už ja vlastně skoro konec léta.

Wendy

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
   << Předchozí příspěvky | <...6, 7, 8, 9, 10...>   

Hybrid švestkomeruňka

host - xxx.xxx.81.42 (?), 15.4.2014 22:50
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Hybrid švestkomeruňka.Paní Lído, abych řekl pravdu, nevím oficiální název. Hledal jsem ve všech dostupných pomologiích, co by to mohlo být, nicméně jsem ve slepé uličce. Ještě zkusím Vámi zmíněnou Viktorii, ale nevím. Prada je, že Vaše hodnocení co se týká chuti, velikosti plodů a vzrůstu stromu souhlasí, ale nesedí mi doba zrání(možná se mi to taky plete) koncem léta.

Wendy

Připojit reakci   

Hybrid švestkomeruňka

host - xxx.xxx.81.42 (?), 15.4.2014 22:56

Hybrid švestkomeruňka.

Vlastně máte pravdu, protože VC Brna bývá vždy na konci srpna a to už ja vlastně skoro konec léta.

Wendy

Připojit reakci

Hybrid švestkomeruňka

host - xxx.xxx.248.29 (?), 15.4.2014 23:26

Wendy, mrkněte se tady na vlákno "určení odrůdy staré slivoně 2", jestli to je ona. V plné zralosti si ji pamatuji víc červenofialovou (je to tam ale v textu psáno) a větší - byla jak dvě velké švestky...

Jinak ji mívá v nabídce Strážnice.           Lída

Připojit reakci

Hybrid švestkomeruňka

host - xxx.xxx.81.42 (?), 15.4.2014 23:27

Hybrid švestkomeruňka

Díky

Wendy

Připojit reakci

Hybrid švestkomeruňka

Paľo. (1739) - xxx.xxx.163.123 (?), 24.3.2014 21:49

Máte pravdu pane Rostislave, Angeleno je prepadák- poľská habaďúra z uherskoostrožskej predajne. Tento rok som korunu Angelena kompletne prevrúbľoval. Až na pár halúzok, ktoré teraz rozkvitajú. Lahodná Aprimira tentoraz nezakvitla, ale prvú úrodu ukáže odroda Melitopolsky, ktorá už kvitne. Viac ako 90% koruny Angelena nahradia modré tolerantné obršvestky, ktoré, v súhlase s Vaším názorom, nemajú v chuti konkurenciu.

Obrázky:
Prvé kvety Melitopolského. Vpravo rozkvitajúca Angeleno a za ňou odpočívajúca Aprimira.
Prvé kvety Melitopolského. Vpravo rozkvitajúca Angeleno a za ňou odpočívajúca Aprimira.
Připojit reakci

Hybrid švestkomeruňka

deerslayer (488) - xxx.xxx.84.120 (?), 24.3.2014 22:46

Daple Dandy sa chystá kvitnúť...

Obrázky:

Připojit reakci

Hybrid švestkomeruňka

host - xxx.xxx.63.193 (?), 25.3.2014 8:34

Dobrý den, odkud máte Dapple Dandy? Já jsem kupoval v Uherském Ostrohu, ještě mi sice nezaplodil, ale mám podezření podle fotografií po netu, zda to nebude něco jiného. U prodejce Prodej stromků s.r.o. mi to připomíná spíš např fotky Melitopolsky než Dapple Dandy podle zahr.obrázků, kde plody vypadají naprosto jinak (hladce a ne plstnatě). Dopěstoval již někdo Dapple do zralosti a dokáže říct že to je opravdu ono?

Připojit reakci

Hybrid švestkomeruňka

deerslayer (488) - xxx.xxx.84.120 (?), 25.3.2014 20:31

tiež UherskýOstroh. smiley Nechajme sa prekvapiť laugh

Připojit reakci

Hybrid švestkomeruňka

Rosťa 1 (281) - xxx.xxx.185.4 (?), 26.3.2014 22:23

Loni jsem mel jeden plod.Bohužel cekal na mne v lednici a po navratu z dovolene jsme se do neho pustili. Popravde receno, si uz nepamatuji jestli byl nebo nebyl plstnaty. 

Kazdopadne Melitopolski to neni.Jednak Melitopolski kvete ruzove a drevo ma podobu merunky. Dapple kvete bile a drevo ma sribrnosede.Stromek mam taktez z Ostrohu a nedalo mi to a ihned jsem tam volal.Plod, ktery je na jejich fotce je z kontejnerovaneho Dapple a i v popisu je popsano, jako plstnate. V tom pripade, se ale nemuze jednat o Dapple Dandy. Dapple je skvrnite a hladke.Cerstvy na strome ma sedy vyrazny povlak.Tak uvidime letos co nam zaplodi a jsem zvedav komu se podari urcit druh, ktery vlastnime.

Jsem ochoten ho nechat privest z USA, pokud nekdo mate nejaky osvedceny kontakt, tak se ozvete.

Připojit reakci

Hybrid švestkomeruňka

Paľo. (1739) - xxx.xxx.193.203 (?), 26.3.2014 22:44

"Jednak Melitopolski kvete ruzove a drevo ma podobu merunky." To je dosť dôležitý údaj. Čo nám k tomu povie pán Peter z Nového Mesta n.Váhom? Akú farbu kvetov má jeho Melitopolsky? Pokiaľ bielu, znamená to, že je to iná sorta?

Keď budete, pane Rostislave, dovážať z USA rastlinný materiál, dajte pozor, aby odosieľateľ neoznačil zásielku ako obchodný balík. V opačnom prípade skončí obsah balíka v rukách českých colníkov a fytokaranténnej služby, ktorí Dapple Dandy do vnútrozemia nepustia.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | <...6, 7, 8, 9, 10...>   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov9.7.2020
Hrdličky8.7.2020
Chov pstruhov6.7.2020
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů