hybrid švestkomeruňka



host - 81.42 (?)
22.3.2014 20:01

hybrid švestkomeruňka

Pane Miloši Vysloužile, málokdy čtu starší příspěvky, ale ten Váš z 2007 mě řádně rozesmál. Jak může odborník jako Vy skočit na špek reklamě na jablkšvestku. Vždyť rod Prunus(peckovina) a rod Malus (Jádrovina) se nemůže křížit. I u rodu Malus je problém s křížením s rodem Pyrus. U podnoží vznikla na Ukrajině Cydomalus, která má mít výbornou afinitu jak s jabloňemi, tak s hrušněmi. S velkou slávou to začali rozšiřovat Italové ale jaksi nepochodili. Nějak v poslední době o tom není slyšet.

Jinak Vám přeji příjemný sobotní večer.

Wendy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 81.42 (?), 22.3.2014 20:01

hybrid švestkomeruňka

Pane Miloši Vysloužile, málokdy čtu starší příspěvky, ale ten Váš z 2007 mě řádně rozesmál. Jak může odborník jako Vy skočit na špek reklamě na jablkšvestku. Vždyť rod Prunus(peckovina) a rod Malus (Jádrovina) se nemůže křížit. I u rodu Malus je problém s křížením s rodem Pyrus. U podnoží vznikla na Ukrajině Cydomalus, která má mít výbornou afinitu jak s jabloňemi, tak s hrušněmi. S velkou slávou to začali rozšiřovat Italové ale jaksi nepochodili. Nějak v poslední době o tom není slyšet.

Jinak Vám přeji příjemný sobotní večer.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 22.3.2014 20:20

Já jsem ani tehdy nevěřil, že jde o křížence, ostatně bylo to jasné i podle fotky. V té době jsem nevěřil ani v možnost pokřížení švestek s meruňkami. Ale plod na obrázku v dětské ručce vypadal tak veliký, že mě to zlákalo ke koupi.  Jednalo se patrně o některou z odrůd Black Diamond, Black Giant nebo podobnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.132 (?), 28.3.2008 18:41

Plumcot nabízí Pražákovi v Droždíně u Olomouce. Pana Pražáka jsem se i na to ptal, ale nic kromě toho, že je to kříženec jsme se nedozvěděl. Tuším že jej tam měli za 250 Kč. Až budu mít pořádně založený půdu pro sad tak plumcot zkusím. HonzaP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.253 (?), 31.3.2008 15:59

Bluma a její další křížení

Důsledkem mnoha křížení vzniklo velké množství rozdílných kříženců. Některé mají velmi složitý rodokmen. Vznikly několikanásobným křížením, nejen meruněk a japonských svěstek, ale také svěstek amerických s blumou. Kříženci u kterých převažují znaky švestek s hladkou slupkou se nazývají Pluot (plum + apricot), takže švestkomeruňka. Křížence u kterých převažují znaky meruněk se slupkou podobné meruňce mají název Aprium (Apricot + Plum), tedy meruňkošvestka. V roce 1985-2000 bylo v USA vyšlechtěno mnoho nových a velmi kvalitních odrůd blum a jejich kříženců (Pluot a Aprium). Pěstují se především trřžní odrůdy, o které mají zájem především sadaři. Všechny tyto nové odrůdy jsou právně chráněny.

Příště třeba o japonské švestce... a o odrůdách?

Váš Jarin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.111 (?), 1.4.2008 0:24
ještě tak sehnat aprium, teré by bylo odolnější na mráz!!!:) Lucas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 173.216 (?), 1.4.2008 0:24

Četl jsem že Shiro je taková jedna základní odrůda japonských slivoní, ale jestli by tady pravidelně rodila, to mám velké pochyby. Např. v pražském klima bych to možná zkusil..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.208 (?), 23.1.2009 9:04

Shiro som zasadil, teraz má pekne nasadené na kvet, budem informovať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 116.7 (?), 6.8.2009 8:33

Dobrý den,

tak jak dopadla sklizeň Shira? Jakou má chuť? Prosím, napište! Díky, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 82.223 (?), 10.8.2009 19:52

Shiro-chuť výborná, okolo kôstky i v zrelosti kyslastá. Nejde od kôstky.! Zaujímavé je, že ringloty mi likvidujú mravce a osy strašným spôsobom, Shira sa ani nedotkli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.208 (?), 15.12.2010 13:15
Má niekto praktickú skúsenosť s odrodou Melitopoľskij? Chuť, nároky, choroby-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika