Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami



host - 234.28 (?)
26.8.2023 9:10
Pane Petře, reaguji na vaši prosbu... abych přispêl nějakými fotkami švestky Hanita... Tak tady to je. Bohužel vy fotografie vašich stromů poskytnout nemůžete, jak už jste nám vysvětlil... Co se dá dělat, asi nic...
Hanita
Hanita
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24   
                     
host - 81.144 (?), 25.8.2023 22:54
Pane Petře, já mám letos s některými Hanitami potíže, v některých plodech se nachází větší či menší nezralé místo, takže to celkovou kvalitu jinak velice chutné švestky poznamenává. Už jsem o tom psal v souvislosti s merunkama o nestejnoměrném dozrávání u Velké rané. Ale stromy drží pevně v zemi, není to jako v těch případech těch celkově uhynulých různých odrůd po záplavě, které jsem vytrhával a v zemi vůbec nedržely. Je to asi tak, že člověk nemůže mít chvilku klid... Myslel jsem, že na to co mi v sadě zůstalo se už budu moci spolehnout. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.8.2023 13:10

Nevím, jakou to máte závadu, pane Bieglere. U mě jsou největší problémy s PPV. Hanita je z těch novějších německých švestek v chuti dosti dosti ojedinělá. Prozatím se šarce nepodařilo zlomit její kvalitu, i když nějaké náznaky byly. Ale když si vezmete, že je na místě Vlašky, která kdysi byla nejvíce zasažená a nepěstovatelná, tak jsou výsledky Hanity skvělé. Vidíte to i na fotkách v tomto vlákně, alespoň vizuálně. Plody pěkné, chuť nezměněná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 26.8.2023 8:14

PP. maká na zahradě jak... vnej a nemá čas ani data na telefonu. Zajímavý je, že "paní" Vlaďka najednou skončila. Asi si koupila Ph metr a měří výluhy. Švestky zrají tak nějak překotně, dost je červíků a monilie. Hanitu nemám, takže dál nic k tématu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.28 (?), 26.8.2023 9:10
Pane Petře, reaguji na vaši prosbu... abych přispêl nějakými fotkami švestky Hanita... Tak tady to je. Bohužel vy fotografie vašich stromů poskytnout nemůžete, jak už jste nám vysvětlil... Co se dá dělat, asi nic...
Hanita
Hanita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.8.2023 9:34

Mých fotek Hanit je v tomto vlákně víc než dost. Stačí si projít předcházející stránky.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.28 (?), 26.8.2023 10:00
Pane Petře, já ale myslel fotografie stromů. Jste tady celebritou a věhlasným ovocnářem... Proto je logické že bych se rád od vás poučil, a doufám že nejen já, ohledně zapêstování stromů. Zejména peckovin... nejen švestek, ale i broskvoní, merunêk, višní... pěstujete toho opravdu mnoho. Vašich fotek krásných plodů je zde spousta... opravdu nádherných. Škoda, že stromy vyfotit nemůžete kvůli husté výsadbě...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.168 (?), 26.8.2023 16:47

Fotka údajné Hanity od 234.28 je kradená.

https://www.sad-centr.ru/plodovye_derevja_i_kustarniki/sliva_renklod_p5/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 25.8.2023 13:08

díky za Vaší reakci, pane 234.28, jsem rád, že mezi námi nedošlo k nedorozumění. Na druhé straně, pokud se pamatuji, tak žádost pana Mičurina o předvedení stromků pana PzP nebyla zrovna v pohodě a klídku. A ani já zde příliš nepředvádím své stromky, na některé jsem sice pyšný, na jiné ale ne. Třeba řez broskvoní provádím tak, že by tu s ním nikdo nesouhlasil a nechci zavdávat příčinu nějaké rozpálené diskuze na to téma. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.188 (?), 26.8.2023 12:35
Nejaké plody mám aj teraz na Hanite ale minulý rok bola krásna, a musím povedať že je to naozaj chutova jednotka.. Fotka z minulého roka 465 mnm
Hanita slivka
Hanita slivka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  21,  22,  23,  24   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika