Hálčivec švestkový (Phytoptus similis)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
18.3.2016 16:28

Nevím, nakolik je ta diskuze o hálčivci smysluplná. Mám ho na listech švestek už desítky let, nikdy jsem proti němu chemicky nezasahoval. Nemám pocit, že by na úrodu švestek měl nějaký negativní vliv. Jestli mi něco dělá starosti, jsou to: šarka, úžeh, pilatka, hniloba plodů, někdy mšice, červivost, dříve puchrovitost. Hálčivec nikdy. V jiných lokalitách je to možná jiné, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 35.93 (?), 18.3.2016 16:47

Na zakoupenem stromku hrusne ze skolky, se mi objevil po rozvinuti prvnich listku halcivec hrusnovy. Provedl jsem co nejdrive postrik Sanmite, zlikvidovalo ho to a uz se neobjevil.

Halcivec svestkovy se u mne nevyskytuje. Bud bych pouzil akaricid (Sanmite, Masai mozna Vertimec) nebo bych se tim nezabyval, rozhodne bych nezkousel, zda na nej nahodou neco nezabere (sira, Nissorun).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LukášK - (16) - 38.115 (?), 18.3.2016 18:38

Já zakoupil 4 slivoně s mírně povrchově poškozenými letorosty. Podle prodejce bylo poškození od krup.  Takto poškozené byly slivoně v celém zahradnictví. Vůbec neprospívaly, přírůstky max. 5cm a na nových letorostech stejné skvrnky. Zjistil jsem, že to je hálčivec višňový.  Dvakrát jse použil Vertimec a slivoně velmi dobře prospívají. Vertimec zabral i na hálčivce hrušňového. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.3.2016 21:48

Dalo se tušit, že mě pan Vysloužil bude opět po letech napomínat za zbytečnou zmínku o tomto "pupínkovém králi", zachvacující zde čím dál větší množství slivoňového porostu. Nedá se nic dělat, jen jsem čekal, kdy to přijde. Samozřejmě i s doplněním příkladů závažnějších škodlivých činitelů slivoní.

...rozhodne bych nezkousel, zda na nej nahodou neco nezabere (sira, Nissorun).

Vážený pane, jestli to nevíte, tak sirnatý kumulus má vedlejší akaricidní účinky a co je na tom špatného, když chci místo tvrdé chemie použít právě tento sirnatý přípravek? Rozhodně se s Vámi nechci přít o to, že sanmite bude pravděpodobně nejúčinnější varianta, ovšem zde není běžně k dostání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 18.3.2016 21:04

Třeba popis chorob a škůdců je velmi dobrý. Chybí tam herbicidy. Nakonec i přípravky jsou s výhradami OK. Vyhozené peníze to nejsou. Internetové vydání (2014) je momentálně nedostupné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.24 (?), 18.3.2016 22:12

A popis chorob a skudcu pro kanadske (americke) boruvky v tom je? Tipuji ze ne a proto zrejme vyckam na aktualizovane vydani.

Jak se u Vas dari dravemu roztoci? Pokud si vzpominam, mel jste take v planu davat ostrihane vyhony od revy s roztocem na zahony jahodniku proti roztociku ci sviluskam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 19.3.2016 7:35

O borůvkách tam není nic. Dravý roztoč by se měl projevit více až letos, snad je už zabydlenýsmiley. Na jabloních se svilušky vyskytovaly celkem v normálu a na jahodníku jsem roztočíka nezaznamenal. Ale máčel jsem sazenice v Sanmite. Ostříhané výhony jsem mezi jahody dával.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 19.3.2016 8:49

Ja to vedel, ze tam boruvky nebudou. Cena je relativne nizka, to tam asi nebude ani mnoho barevnych fotografii, mozna zadna ?

Draveho roztoce nemam, u mne v okrajove poloze svilusky moc nejsou, spise jen nekdy ve skleniku. Roztocika mam vicemene stale, pouzivam Vertimec a ten "bere" i svilusky a trasnenky (tech mam taky dost, v teplem pocasi se rychle mnozi).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 19.3.2016 10:07

Kdy se na stromky peckovin-švestky, višně zavěšují ty lepkavé lapáky na pilatku? A jak se to přesně jmenuje? Nemám s tím vůbec zkušenosti.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.3.2016 10:37

Na pilatku se používají bílé lepicí lapáky. Vyvěšují se těsně před kvetením nebo na jeho začátku, aby dospělce přilákaly. V plném květu už je bílé barvy všude kolem tolik, že účinek klesá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika