Příspěvky uživatele - LukášK

Mozaika jabloně, 20.10.2017
Zdravím. Mám na zahradě jeden strom, na který odkládám - testuji rouby. Letos se ale na jednou roubu - větvi objevila mozaika jabloně. Na stromu mám asi 8 různých odrůd. Dva bych chtěl naroubovat na podnož - pláňku. Problém je, že nevím, zda mozaika... celý příspěvek >
Žluté skvrny na listech Rubínu, 2.6.2017
Děkuji.
Žluté skvrny na listech Rubínu, 2.6.2017
Zdravím. Mám u dvou stromků stejně skvrnité listy, zřejmě ApMV. Měl bych stromky zlikvidovat, aby nedošlo k rozšíření nákazy? 
Jaké 2 vysokokmeny, 22.4.2017
Zdravím. Švagr chce na pozemek 2 jabloně vysokokmenů. Chce stromy s velkými korunami. Určitě se bude jednat o semenáč. Údržbě stromů moc nedá, tedy vlastně stromy s minimen zásahů do koruny.  Já osobně bych to viděl na matčino, další nevím.... celý příspěvek >
Jabloň koštela těšínská, 23.3.2017
V zahradnictví mají stromek této odrůdy. Na visačce napsáno žlutá, podzimní. Nemáte s ní zkušenost?
Má smysl zachránit Idared?, 27.1.2017
Včera jsem ze sklepa vyndal pár Idaredů ve výborné kvalitě. Byly sklizeny v nejzazším možném termínu, co bylo možné. Chutí jsem byl velmi překvapen. Musím uznat, že byly moc dobré.  Jablka se i pěkně dovybarvila.  Překvapivě jsem je sklidil... celý příspěvek >
Náhrada za Idared, 18.1.2017
Zdravím. Nemáte někdo zkušenosti s Idaredem na semenáči? Mám ho na M9 a už odchází. Jabloň  přeplozuje, dělám probírku. Na vrchol se mi však nechce a tam jsou plody nahloučené, kvalita nic moc. Uvažuji, že bych idared narouboval na semenáč, ale... celý příspěvek >
Problem so slivkou, 14.7.2016
Výhon je poškozen hálčivcem višňovým. Je třeba použít akaricid. Já použil Vertimec. Hálčivce jsem si přinesl se stromkem již ze zahradnictví, kde mě prodejce ujišťoval, že se jedná o mechanické poškození. 
Co s trávou v sadu pod stromy, 22.4.2016
Dobrý den. Mám sad s asi 25 stromy. Sad je zatravněn. Stromy chemicky ošetřuji a to po vyrašení calipso, před květem strupovitost, po odkvětu strupovitost, slivoně proti pilatce. To je asi vše. Možná ještě při přemnožení mšice, svilušky. Nevím však,... celý příspěvek >
Hálčivec švestkový (Phytoptus similis), 18.3.2016
Já zakoupil 4 slivoně s mírně povrchově poškozenými letorosty. Podle prodejce bylo poškození od krup.  Takto poškozené byly slivoně v celém zahradnictví. Vůbec neprospívaly, přírůstky max. 5cm a na nových letorostech stejné skvrnky. Zjistil... celý příspěvek >
Ananasová reneta, nebo jiná?, 27.2.2016
Chci jablka pouze na jídlo. Mám na zahradě rezistenty, ale připadají mi jablka dost v chuti podobná. Spíše bych chtěl nějakou změnu. Myslím tím v pozitivním smyslu.  Rozhodně mi nejde o nějaké množství. Mám na zahradě již poslední místo, chtěl... celý příspěvek >
Ananasová reneta, nebo jiná?, 27.2.2016
Dobrý den. Chtěl bych zasadit jeden strom staré odrůdy. Mám možnost Ananasovou renetu, Zlatou renetu, Čistecké, Krasokvět, Řehtáč a Jaderničku. Vše semenáč, nebo A2. Pomůžete prosím v rozhodování, abych neprohloupil? Stanoviště 400m, slunce.... celý příspěvek >
Vanda nebo Vysočina, 15.2.2016
Mám v sadu Lipno. Vysočinu, Vandu nemám. Když jdu pro jablka a rozhlížím se covzít, sahnu po Rozele, Red Topazu. Nově mám Admirál, ten ještě neplodí. Vysočinu nebo Vandu bych dal spíše na nějakou větev jiné jabloně ale ne na celý strom. 
Má smysl zachránit Idared?, 2.2.2016
Tak zase nevím. S tou chutí je to pravda. Do sklepa bych pro idared pro sebe na jídlo nešel.  Krmím ho králíkům a husám. Těm chutná. Asi proto mi vydrží do konce května.  Chtěl jsem ho přehodit na spodní patro dvouletého semenáče.... celý příspěvek >
Má smysl zachránit Idared?, 26.1.2016
Ten Idared zachovám, věnuji mu první patro stromu. Mám naroubován mimo jiné i Gold bohemii,  Rubinolu,  Rajku, Rozelu, vysazen Lotos, Fenix a Blaník. Až to všechno bude plodit, sám jsem zvědav, čemu budu dávat přednost.   Lukáš
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika