Hálčivec švestkový (Phytoptus similis)



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?)
18.3.2017 13:56

Včera dopoledne jsem provedl preventivní postřik proti Hálčivci hruškovému a švestkovému. K tomuto účelu jsem si koupil kilovku oblíbeného Kumulusu. Další postřik provedu těsně před květem. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 18.3.2017 13:56

Včera dopoledne jsem provedl preventivní postřik proti Hálčivci hruškovému a švestkovému. K tomuto účelu jsem si koupil kilovku oblíbeného Kumulusu. Další postřik provedu těsně před květem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 29.4.2018 10:41

Ano, není nic jednoduššího, než proti hálčivci švestkovému vzít švestky Kumulusem na začátku rašení a před květem. Zároveň je zaručeno jaro na ošetřeném porostu i bez svilušky ovocné. Kumulusem s vedlejším akaricidním účinkem se dá ošetřit i dále ve vegetačním období, jako prevence proti letnímu působení svilušky. To samé platí i u hálčivce hrušňového, u kterého bych provedl určitě ještě třetí postřik Kumulusem. Pokud jsou hálčivci zavrtání v hálkách (pupínky), už na ně nic nezabere. Proto je třeba prováděn postřiky dříve. Na začátku rašení, před květem a po odkvětu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 29.4.2018 13:24

Hálčivec švestkový je v podstatě neškodný, to hálčivec višňový je jiný level.Nějak jsem odflákl postřik Sulkou na Presentě a polovina stromu je jakoby omrzlá, takže až přestanou foukat saharské větry, příjde na řadu pekelně páchnoucí Kumulus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 24.3.2019 15:29

Hálčivec švestkový se díky pravidelným postřikům sirnatým Kumulusem v době rašení už na švestkách vůbec nevyskytuje, hálčivec hrušňový ale ano. Proto jsem včera přikročil k druhému postřiku na hrušních a to Kumulusem. První byla Sulka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 24.3.2019 15:58

Hálčivec švestkový mě až tak netrápí, působí jen nepatrné škody, to hálčivec višňový to je jiný level.Dokáže zlikvidovat veškéré přírůstky v daném roce, způsobuje metlovitost výhonu, pokud se ho nepodaří podchytit, tak je rok v prde..!V posledních letech napadá i meruňky a broskvoně.Postupuju stejným způsobem Sulka, Kumulus a po odkvětu mu ještě dopřeju Vertimec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 24.3.2019 18:02

Svilušku ovocnou se mně podařilo "nachytat na švestkách" jen částečně. Síra použitá do začátku kvetení svilušku omezuje jen zhruba do července. Pak se na slivoňových listech opět začíná "pást". Takže buď používat i nadále po odkvětu Kumulus, a nebo použít Nissorun. Buť ho namíchat společně s insekticidem proti pilatce při dokvétání, nebo tak čtrnáct dní po odkvětu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 26.3.2019 10:56

Hálčivec višňový (Aculus fockeui) mě tady prozatím moc netrápí. Zřejmě působí ta síra. Horší bude případná invaze tmavky švestkové (EURYTOMA SCHREINERI)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 10.4.2020 20:49

Horší než Eurytoma Schreiner (viz. minulý příspěvek) jsou prozatím špačci. Ale co není, může být. Hálčivce švestkového necháme spát, protože o něco horší je ten hrušnový. Kumulus došel, respektive hálčivcům jsem uštědřil pouze jeden postřik Kumulusem. Plodomorku jsem taky zanedbal. Na bílá poupate zbytkem Reldanu. Jak psal Vojta, některé hrušně moc nekvetou, ale tím víc porostou snad rouby z minulého roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika