Durancie



host - 85.141 (?)
5.10.2020 11:02

Ještě jednou díky všem za reakci. Letos bylo v Beskydech hodně deštivo. Popraskalo mi skoro vše... Althanova renkloda, mirabelka nancyská snad na praskání plodů trpěly nejvíc a přitom to jsou odrůdy podle mě vhodné do mých poloch. Otázka, zda je tedy kritérium praskání plodů při deštivých rocích natolik zásadní? 

Mám cca 15 slivoní, od každého druhu něco. Chtěl jsem přidat do svého repertoáru něco vhodného k pálení. Takže ještě si to nechám projít hlavou a možná nasadím něco odolnějšího vzhledem k mé poloze. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 85.141 (?), 5.10.2020 11:02

Ještě jednou díky všem za reakci. Letos bylo v Beskydech hodně deštivo. Popraskalo mi skoro vše... Althanova renkloda, mirabelka nancyská snad na praskání plodů trpěly nejvíc a přitom to jsou odrůdy podle mě vhodné do mých poloch. Otázka, zda je tedy kritérium praskání plodů při deštivých rocích natolik zásadní? 

Mám cca 15 slivoní, od každého druhu něco. Chtěl jsem přidat do svého repertoáru něco vhodného k pálení. Takže ještě si to nechám projít hlavou a možná nasadím něco odolnějšího vzhledem k mé poloze. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.152 (?), 5.10.2020 21:48

Já bych taky doporučoval s Durancií opatrně. Může být totiž totálně průserová. Že se jí daří na Slovácku je jedna věc a že může být v mnoha letech u vác o ničem je věc jiná. Pokud chcete něco na pálení co u vás půjde stoprocetně, tak zkuste kulovačku, která se ve velkém pěstuje v závěru údolí Vsetínské Bečvy, tedy třeba v Karlovicích... Je ale rozšířena i jinde v Beskydech, i na Kysucích. Je mimořádně plodná a na rozdíl od Durancie netrpí monilií a tím že je ranější tak vyzraje i v 800 m... Určitě tam nějaké odkopky najdete, na karlovicku se skoro ani nic jiného nepěstuje. Slivovice z ní je vynikjící a má takové meruňkové tóny v sobě...

                            Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.141 (?), 6.10.2020 9:47

Pane inženýre, děkuji moc za radu. Bohužel jsem tuto starou odrůdu nikde nenašel k prodeji v ovocných školkách. Takže se projdu oblastí Karlovicka údolím Vsetínské Bečvy a zkusím najít nějaký odkopek, případně si odstřihnu nějaké rouby. Ani na googlu jsem nenašel fotky této staré odrůdy. Kdyby měl někdo takovou fotku k dispozici, abych strom lépe poznal, byl bych moc vděčný. Děkuji

Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika