Dobrý rok pro Stanley



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?) 
3.9.2022 21:48

Chuť plodů STANLEY mě rozhodně neuráží. Domácí to není, ale to Čačanská lepotica taky ne, přesto je můžu. Přitom se zdá, že jak Stanley, tak lepotica jsou možná náročnější na prostředí než samotná Domácí švestka. Leckdy se nevyvedou. Rozhodně nemůžu ale tvrdit, že by byl Stanley náchylnější na moniliovou hnilobu, než jiné odrůdy. Naopak jsou odrůdy mnohem náchylnější. Co ale tvrdím je to, že Stanley je často chutnější než někteří jeho kříženci. 

Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.11.2023 18:15

Vzpomínka na největší každoroční švestkový "držák". 

Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 4.11.2023 19:17

yes, jednou se vnouček ptal dědy: Jakto, že je slivovice bez barvy, když jsou švestky modrécool? a děda odpověděl: No, to je proto, že se ta modrá vrací na Nebeenlightened!, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.11.2023 20:08

K tomu nemám, co říct. Ale Stanley a Jojo likvidovat nebudu. Těch ostatních švestek je většinou jen pár na chuť, i když v období zrání Stanley je jich zrovna dost, A pak přilétají ti špačci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.2 (?), 4.11.2023 20:33

K tomu nemám, co říct....a to jak k tomu nemám co říct, jak to myslíte pane PzP?...to vás nic nenapadne, pane PzP?...to jste se velmi vymezil, nebo omezil!!!

...Já bych řekl, kdybych mohl,...že se mě to líbí velmi.Je to nápadité, vtipné,briskní.Poezie, proza,tedy, jak chcete vy, pana SPCH mě potěšila, zahřála,i díky té slivovici,... a inspirovala.

Slivovici, i modrou mám rád.Děkuji pane SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika