Dobrý rok pro Stanley



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?)
13.12.2018 18:02

Kolik tato prachobyčejná, ba přímo tuctová odrůda jakou je Stanley, kterou jsem nechtěl ani sázet a koupil jsem ji jako záměnu, udělá radosti. Navíc nemůžu vůbec potvrdit, že by trpěla nějak výrazně moniliovou hnilobou. V teplých oblastech je to velký "držák". V chladnějších letech může být kvalita horší, ale jindy zastíní třeba takový Valor, u kterého je problém vystihnout tu správnou zralost. Buď je ještě nezralý a kyselejší a nebo už přezrálý a fádní. 

Stanley
Stanley
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 20.9.2015 22:24

Dobře, dobře, za to já ale nemůžu. Měl jsem plodů taky dost, ale fakt jsem si na nich snad ještě takhle nikdy nepochutnal. Velmi slušný ale hlavně nečekaný chuťový výkon této odrůdy. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 196.17 (?), 9.10.2015 20:33

Poslední zapomenuté plody STANLEY jsou měkké, přezrálé, ale na tuto odrůdu neuvěřitelně sladce aromatické. Pozoruhodný a hlavně nečekaný výkon od tohoto křížence Agenské a Velkovévody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 8.9.2017 21:21

U mě letos dobrý rok pro Stanley rozhodně nebyl. Hladně nejdou v žádném stádiu zralosti od pecky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.171 (?), 9.9.2017 15:30

Tak u mňa nešiel Stanley od kôstky ani v jednom roku čo rodil. Mal som ho 17 rokov. Po 13 rokoch dostal šarku ktorá sa prejavovala deformáciami aj na plodoch a plody stratili aj cukornatosť.Už ho nemám a ďalší sadiť už nebudem.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 9.9.2017 16:17

Valoru jsem letos moc neměl, ale měkký přezrálý Valor je podle mě výraznější než měkký přezrálý Stanley. Hnije podobně jako Stanley. Se šarkou u těchto odrůd problém doposud nebyl. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 12.12.2018 11:15

V extrémním suchu tohoto roku u mě obstála nejlépe tato nejužitečnější odrůda slivoně minulosti - STANLEY. Plodú bylo hodně, přesto si zachovaly dobrou velikost, šťavnatost a v chuti to byl pro Stanley ten lepší rok. Naopak některé chuťové "hvězdy" díky suchu vyloženě zklamaly. 

Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.89 (?), 13.12.2018 16:10

Ja som tiež spokojný zo Stanley, uroda bola dobrá, chuť tiež. Zklamaly durandzie veľa ich zhnilo na strome.. Domaca bystrica niektore klony vynikajuce uroda po 5tich rokoch.

Fero stredné považie

stanley
stanley
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 13.12.2018 18:02

Kolik tato prachobyčejná, ba přímo tuctová odrůda jakou je Stanley, kterou jsem nechtěl ani sázet a koupil jsem ji jako záměnu, udělá radosti. Navíc nemůžu vůbec potvrdit, že by trpěla nějak výrazně moniliovou hnilobou. V teplých oblastech je to velký "držák". V chladnějších letech může být kvalita horší, ale jindy zastíní třeba takový Valor, u kterého je problém vystihnout tu správnou zralost. Buď je ještě nezralý a kyselejší a nebo už přezrálý a fádní. 

Stanley
Stanley
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 14.12.2018 11:26

Stanley asi svědčilo počasí - zatímco dříve trpěla monilií a chuti byla spíše podprůměrné, letos byly chuťově výtečné, množství enormní a monilie plodů se udržela v přípustných mezích (nutno podotknout, že za preventivní podpory Vitisanu a jednoho postřiku užnevímčím). Vedle stojící Gabrovská byla letos chuti trochu mdlé, zralá o měsíc dříve než obvykle a plody se i mírně sesychaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 15.12.2018 19:56

Koľko postrekov Vitisanom Ste aplikoval a v akom časovom rozmedzí? Budúci rok by som to tiež skúsil, lebo President a Tophit monília tento rok doslova zdecimovala. Organickým fungicídom sa chcem vyhnúť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika