Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Slivoně > Čím přihnojit

Čím přihnojit

host - xxx.xxx.227.97 (?)
24.10.2018 20:12
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Poraďte, čím a kdy přihnojit 7 roků starou švestku, aby zesílila (kmínek i větve).Rodí docela pěkně každým 2.rokem, ale kmínek i větve jsou dosti slabé. Na to stáří by určitě měly být silnější.Pod plody se velice prohýbají větve a dosti se lámou.Pořád to musím podepírat podpěrami. Na podzim vždy přihnojuji dobrým kompostem.

Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Čím přihnojit

makomar (2) - xxx.xxx.251.170 (?), 30.10.2018 18:55
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý večer,

Již delší dobou čerpám z tohoto fóra cenné informace. Chtěl bych poděkovat zdejším přispěvatelům za ně a musím vypíchnout, že jsem nenašel na českém webu obdobu.

Dnes se poprvé připojím s dotazem.

Chystám se letos na podzim vysadit cca 15 slivoní na severozápadním svahu ve výšce 450mnm (valašsko). 

Půda pochopitelně žádná sláva, směs jílů slínů a kamení. Hloubím jámy cca š60x60xv35. Stávající zeminu plánuju v poměru 3:1 ve prospěch původní zeminy smíchat s nepředhnojeným zahradnickým substrátem pro vylehčení.

Má otázka zní čím mladým sazenicím pomoci? Rád bych do směsi zemin přidal něco na přilepšenou. Kompostu je nedostatek, hledám něco kupovaného (granulované hnoje, cererit apod.)

Poradí někdo co a v jakém množství.

Nové téma jsem nezakládal, radši oživím tohle.

Předem děkuji za odpovědi Martin

Připojit reakci

Čím přihnojit

Petr z H (694) - xxx.xxx.153.94 (?), 30.10.2018 20:08

V městských kompostárnách koupíte vozejk kompostu za babku...

Připojit reakci

Čím přihnojit

host - xxx.xxx.157.239 (?), 31.10.2018 8:50

Jak je to s obsahem soli a zbytků herbicidů v takových kompostech? Není to nebezpečné? SPCH

Připojit reakci

Čím přihnojit

Petr z H (694) - xxx.xxx.112.187 (?), 31.10.2018 12:15

Ano, nějaké zbytky tam byly, protože jsem jej použil i na několik rajčat v nádobě, a 2 ze 3 se deformovaly. Nicméně jsem jej použil především při výsadbě sadu, cca 50 stromů, a stromy rostou. Nejsou citlivé na stopy herbicidů.

Připojit reakci

Čím přihnojit

makomar (2) - xxx.xxx.51.72 (?), 31.10.2018 12:55

Děkuji za odpověď,

chtěl jsem se této možnosti vyhnout, jednak nejisté složení a "síla" kompostu z kompostárny a taky složitý transport většího objemu na potřebné místo.

M

Připojit reakci

Čím přihnojit

Petr z H (694) - xxx.xxx.112.187 (?), 31.10.2018 13:38

Ale to si nevyberete. Buď vezmete, co je běžně k mání, tj. kompost z kompostárny nebo hnůj z kravína. V obojím najdete díky hojnému používání pesticidů rezidua, nicméně pod stromky to použitelné je.

A nebo si velmi velmi draze nakoupíte to samé balené v hypermarketu, nicméně ani tam nemáte nic jisté - viz. negativní zkušenosti dokonce s výsevním substrátem (deformace rajčat). Myslím si, že kompost prodávaný v pytlích v hypermarketech bude ten samý, který si naberete za zlomek ceny v kompostárně.

Připojit reakci

Čím přihnojit

Mikeš13 (1991) - xxx.xxx.224.76 (?), 31.10.2018 14:39

Já mladým stromkům při výsadbě nepodstrojuji, ale pokud mermomocí chcete něco použít, tak trochou NPK na dno výsadbové jámy asi nic nepokazíte. Lepší výživový deficit než přehnojení.

Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov6.7.2020
Chov pstruhov2.7.2020
Teplota v kurníku2.7.2020
Teplota v kurníku1.7.2020
Jak skladovat hobliny?29.6.2020
Border kolie do bytu?22.6.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů