Čačanska lepotice



Stránky: 1,  2,  3   
mexx11 - (8) 
2.10.2006 14:27, zobrazeno: 31317x
Poradíte kde ji koupit?Okolí Prahy
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 191.35 (?), 2.10.2006 18:48
Tu nekupujte, není dobrá. Je sice atraktivní, ale bez chuti, není ani sladká. Se švestkou domácí nemá nic společného. Jestli chcete nějakou odolnou a chutnou, tak Stanley. Zraje trošku později než lepotica. Běžně se prodává /bude prodávat teď na podzim/ u zahradníků, ve školkách i v supermarketech. Ale v supermarketu bych ji nekupoval, je to drahé a z dovozu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 5.10.2006 10:16
Myslím, že záleží na lokalitě - i mikroklimatu a půdě na jednotlivé zahradě. Mně připadá lepotica asi stejně kvalitní jako Stanley, jenom větší. Důležitá je doba konzumace - předčastě utržené, byť tmavé jsou kyselé, přezrálé blátovatí. Platí to pro většinu tolerantních švestek, bohužel. Souhlasím, že domácí (ovšem bezvirozní) je o něčem jiném. Mě letos příjemně překvapila švestka Tulu Gras - dosud jsou plody na stromě, od domácích k nerozeznání a šarka kupodivu nikde. Neumím to vysvětlit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.228 (?), 5.10.2006 10:46
Máme na zahradě Čačanskou a Stanley. Stanley ulpívá na pecce a je menší než čačanská lepotice, já bych jí tedy nebral, je v plánu uříznout jí.Lepotice měla letos dost veliké a i  sladké plody(lepší než rok minulý). Je to stálice, doporučuji. Jinak je spousty nových odrůd, které jsou dobře popsané v knížce Pěstujeme slivoně, Blažek. Lepotici mají všude ve školkách a i v zahradách, takže to nebude žádný béčko.
mikej@email.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.228 (?), 5.10.2006 10:49
školka v Kladrubech u Vlašimi

http://jedlickakladruby.wz.cz/


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.35 (?), 8.10.2006 1:06
z nouze ctnost...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.228 (?), 20.12.2006 12:39
Stanley je tedy rozšířená, zřejmě si dříve nic lepšího ze zahraničí nedovezli nebo jsem prostě nepochopil proč byla a možná ještě je jedna z nejpěstovanějších. Nejde mi od pecky, přeplozuje, plody jsou malé, skoro jako Domácí švestka. Má sušší stanoviště, tak možná proto. Už je vykopaná a uvolnila místo na Topaze.
Já bych se nebál a zkusil experimentovat s novými odrůdami. Amers, dováží se z Polska. Topgigant, to asi nepůjde lehce sehnat. Dále jsem chtěl zkusit blumu Ontario. Pak něco ranného, Obilnaja, Herman. Dále tajemné "špendlíky", které nikde nemají.
Výběr je o dost větší než v minulosti, tak z mého pohledu mi není jasné že si někdo takhle vybere...

mikej@email.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.158 (?), 17.11.2006 22:07
Tulu Gras je švestka odlná šarce vyšlechtěná v Rumunsku, protože se šarkou se tam potýkají mnohem déle než u nás.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.171 (?), 2.9.2008 20:16

Prosím, můžete mi poradit, jak stříhat čačanskou lepotici? Mám rok starý stromek, loni jsem ho trochu přistřihla.a letos má čtyři asi 80cm dlouhé výhony. Nevím kolik cm mám ustřihnout.a jestli mám stříhat nyní. Manžel mi zemřel, tak je to na mě. Prosím, poraďte mi.

Děkuji. Vdova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 2.9.2008 21:04

Rok starý stromek potřebuje vypěstovat korunku. Řezal bych až na jaře. Ze 4 výhonů vyberte prostřední - bude to terminál. Zbylé 3 můžete (ještě i nyní) vyhnout do šikmé polohy jako ramena (větve). Na jaře všechny zkraťte cca o polovinu tak, aby terminál mírně převyšoval konce ramen - tak o 15 cm. Poslední ponechaný pupen na postranních výhonech by měl směřovat ven z korunky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika