Aprimira, Aprikyra, Aprisali



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
7.7.2018 20:51

Je tohle Aprimira? U nás se začíná vybarvovat.

Aprimira 1?
Aprimira 1?
Aprimira 2?
Aprimira 2?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 51.212 (?), 30.3.2016 16:25

Snad i Vy si nepletete Mirabelku s Myrobalány... za plotem na louce bych asi vybral i chutnější a větší jedince

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 30.3.2016 20:51

Nevím, jestli je Aprimira jen "obyčejná" mirabelka, nebo ne, ale víc mě "dožrala" záměna jiné švestkomeruňky a to slavné DAPPLE DANDY. Pokud se potvrdí to, s čím přišel pan Pavel CZ., tak se to dá také nazvat jako kolosální podvod. Protože mám tento stromek ze stejného zdroje, jako Pavel a kdosi, kdo fotil v jiném vlákně plody této nepravé Dapple Dandy, tak nečekám nic jiného, než čeho se dočkali tito pánové - plodů jakési blumy. Vyfotil jsem květní pupeny této falešné Dapple Dandy a jiných asijských slivoní a poslední dvě fotky jsou květní pupeny "našich" slivoní, jen pro porovnání tvaru.









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Anna Drymlová - (3) - 194.24 (?), 11.8.2016 14:40

Letos poprvé mi dozrává Aprimira..Plody pěkné dost velké, ale nejdou od pecky, její okolí je kyselé, navíc opadává, je sice dost štavnatá, ale chutí vedle meruňky ani neležela..Stromek přeroubujeme raději na Ontario, které nám chutná..

Velké zklamání z této,,novinky"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.73 (?), 5.8.2016 19:34
Aprimira ani tento rok "nesklamala". Za pomerne lákavým vzhľadom sa skrýva biedna kvalita. Marhuľová chuť samozrejme chýba, to by mi ale vôbec nevadilo. Šťavnatosť žiadna, chuť nevýrazná, bez arómy. Ani na jedenie, ani na zaváranie, ani na pálenie. Jednoducho prepadák. Presnejšie česky budižkničemu. Alebo najpresnejšie írečito-slovensky: oj.b. Strom je to ale pekný, takže chvíľu potrvá kým sa ho odhodlám vykopať. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Anna Drymlová - (3) - 194.24 (?), 11.8.2016 14:43

já mám dozrálé plody cihlově červené se žlutou dužinou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.146 (?), 19.8.2016 20:59
Aprimira. Mirabelka klame telom. Takmer by Ste jej uverili, že má v sebe aj marhuľové gény (viď foto). Musím ale trochu zmierniť svoj predchádzajúci negatívny posudok - po úplnom dozretí na strome Aprimiry predsa len chytili akú-takú sladkosť a náznak šťavnatosti. Takže totálna katastrofa to nie je. Porovnávať s modrými slivkami však nie je možné ani pri privretí oboch očí. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.8.2016 13:17

Co se týče dalších příbuzných - Bellamira sice získává slušnou sladkost i chuť, ale taky masivně podléhá monilií. Miragrande má letos deformované plody - šarka či nějaký savý hmyz) a taky hodně padá.  Totální katastrofa to není, ale trochu ano.
    Zdá se, že Aprimira přeci jen z těchto křížených mirabelek vyčnívá - lepším vzhledem i chutí.

Bellamira
Bellamira
Miragrande
Miragrande
Aprimira
Aprimira
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.230 (?), 21.8.2016 17:11

Mně letos plody Aprimiry zlikvidoval hmyz. Mezi stovkami plodů bylo nečervivých pouze pár kusů. Vedle stojící modré švestky a pološvestky jsou skoro nečervivé. Asi žlutá barva hmyz přitahuje. S pozdravem, wtom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 7.7.2018 20:51

Je tohle Aprimira? U nás se začíná vybarvovat.

Aprimira 1?
Aprimira 1?
Aprimira 2?
Aprimira 2?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.7.2018 8:41

Vyloučit se to nedá. Unás jsou ale Aprimiry protáhlejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika