Airlayerying



host - 165.101 (?)
12.7.2019 16:53

právě jsem sundal z jabloně první 2 "rouby, co air layeringově (dle you tube) pustili kořeny cca 10 cm... takže to možné je.. třetí měl jen velký zával možná se chytne..tam kořen nebyl, na stromě byli přes zimu.. byly v igelitové košilce přes zimu, tuším, že chybu co jsem udělal bylo, že jsem uvázal napevno, nešlo dozalévat a hlína vevnitř proschla i tak, ale ta jablon zakořenila... nicméně dalších cca 10 pokusů, 6x peckoviny, a 4x jabloně se nepovedly...

další na zvážení je, obalit průhledným igelitem, abych viděl kořeny, balil jsme to asi do 3 obalů, takže jsem stejně neviděl nic, s přehříváním jsem u těch 2 problémy neměl, protože to byly dolní větve, v polostínu... 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 10.12.2017 22:36

Celý záhonek obehnán 1 m vysokým plůtkem proti srnčí a kočkám...

Dva dotazy:
1. Proč chcete chránit stromečky proti kočkám?
2. Myslíte, že nějaký plot je pro kočku překážkou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 10.12.2017 23:03

Ne samozřejmě, že pokud bude kočka chtít, tak se tam lehce dostane, ale rve mi srdce, když pipláte vysazený stromek a dobytek... z tisíce stromů si brousí drápky zrovna na něm a až do dřeva. A jiný příklad... ááá v uzavřené zahradě netřeba chránit před srnama... no už mám o dva stromk, y díky kočce, na jarní roubování méně. Trochu mě tyto nástrahy zahradničení již vyčerpávají :-(Dotknout se mých broskvoní, tak asi kocour vyletí komínem :-((preventivně jsem je též už obalil). Má logika... kočka si jen tak z kratochvíle brousí pazourky na nejbližším co má, ale že by extra přelézala plot aby si nabrousila drápky zrovna na mých stromečcích v 2,5*2,5m, to snad ne, když vzrostlých stromů v zahradě má dost?! Ikdyž jak vzpomínám na Murphyho zákony, tak nevím!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.9 (?), 11.12.2017 19:01

Tak to jdu pohladit naši kočku smiley.

Zpočátku si taky zkoušela brousit drápky o stromečky, ale nějak se nám podařilo jí to vysvětlit. Má strašně nerada syčení. Takže když jsem byl na zahrádce a kočka přišla zvědavě za mnou, natáhla se na stromek a vystrčila drápky, následovalo dlouhé vzteklé "ššššššššššššš". Stáhla se a tázavě se mna mě podívala: "To myslíš vážně?" a zkusmo natáhla jednu packu ke stromku. "Ššššššššššššš!" - povídám já. Packu zase stáhla, uraženě se na mě podívala a odešla pryč. Za chvilku přišla, přilísla se a byli jsme domluveni. Kobereček před vchodem je na cucky, pár dalších věcí jsem neuhlídal, ale stromky jsou tabu.

Jinak kočky si nebrousí drápky jen tak z kratochvíle, kdyby to nedělaly, tak by jí drápky přerůstaly. Dají se jim jemně ostříhat špičky, ale to pak po kočkách nesmíte chtít, aby chytaly myši. Trochu pomůže starý koberec někde bokem v kůlně, většinou si ho najde a vyřádí se tam.

Ale souhlasím s Vaší logikou, že když budou stromky hůře přístupné, nebude si jich tak všímat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 6.12.2017 16:34

Mám s tím určité zkušenosti (v malém). Naočkoval jsem kdysi několik jabloňových typových podnoží a asi 15 cm nad očkem jsem udělal zářez od spodu vzhůru. Omotal jsem ho pak mechem bez stimulátoru. Následoval zahradnický substrát v černém plastovém sáčku. Očko vyrašilo a horní část podnože byla při odstřižení zakořeněná. Někdy silně, někdy jenom trošku. Můj známý na Sicílii tak množí pomerančovníky. Na nejlepším stromě mívá až 10 plechovek od Coca Coly (myslím 0,3 l) navlečených na poraněnou větvičku a čeká na zakořenění. Plechovka odráží tamní velmi silné záření. Stromy, které z těchto hříženců rostou mají velikost 3-4 metry jako ty matečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 10.12.2017 12:35

ÁÁÁááááá přátelé tak už jsem myslel, že se na vzdušné hřížení nechytí a teď po delší době koukám, že je hned několik odezev. Moc za ně děkuji. Tento rok určitě vyzkouším. Ano pěkný postup jsem zrovna viděl na pomerančovníku. Někteří dávají jen průsvitný sáček, ale doporučuje se tmavý kryt na zatemnění kořenů. Ano někteří jej pak proti přehřátí chrání alobalem, což je myslím smysluplné :-D Nezbývá než vyzkoušet, na kolik budou na stanovišti ty "pravokořenné" hřížence kořenit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.62 (?), 12.3.2018 18:58

doporučuji youtube, je tam s tímto dost videí... budu zkoušet letos...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.35 (?), 14.3.2018 20:00

Tento spôsob sa doporučuje pri figách a horšie zakoreňujúcom viniči (napr. Vostorg). Kedysi sa to robilo na morušiach trnavských, zle sa ujímajú štepením. Pri bežných ovocinách je význam menší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 14.3.2018 20:36

Vidíte, zase jste mi vnukl nový nápad :-D Víno Vostorg mám druhým rokem, tak to aspoň budu moci vyzkoušet :-D (jestli nevymrzlo).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.101 (?), 12.7.2019 16:53

právě jsem sundal z jabloně první 2 "rouby, co air layeringově (dle you tube) pustili kořeny cca 10 cm... takže to možné je.. třetí měl jen velký zával možná se chytne..tam kořen nebyl, na stromě byli přes zimu.. byly v igelitové košilce přes zimu, tuším, že chybu co jsem udělal bylo, že jsem uvázal napevno, nešlo dozalévat a hlína vevnitř proschla i tak, ale ta jablon zakořenila... nicméně dalších cca 10 pokusů, 6x peckoviny, a 4x jabloně se nepovedly...

další na zvážení je, obalit průhledným igelitem, abych viděl kořeny, balil jsme to asi do 3 obalů, takže jsem stejně neviděl nic, s přehříváním jsem u těch 2 problémy neměl, protože to byly dolní větve, v polostínu... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika