A co vaše švestky 2020



host - 212.49 (?)
6.9.2020 14:43

Proč ty švestky tak hnijí? Zrovna zraje valjevka a durancie a už 3 týden před dozráním každý den musím stromy detailně obejít každý plod a tyčkou vydloubávám shnilotiny. Když pár dní vynechám, objeví se přesně ty spečence. Původní hniloba je z červivosti, a pak se to rozlézá na všechny které se dotýkají. Si nepamatuju, že by někdo každý den úzkostlivě oklepával snhilotiny aby vůbec něco dozrálo a to se např. durancie pěstují už dlouho. Normálně by měly červivé spadnout, ale ony hnijí. frown U broskvé to byla taky letos hnilobná pohroma, 90% červivost, ráno jsem to potrhal a večer už další zhnité. MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 29.8.2020 23:03

Typnul bych to na houbovou chorobu suchá skvrnitost listů peckovin, nebo některou ze rzí (rez švestková nebo rez trnková).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 236.1 (?), 30.8.2020 19:46

Typnul bych to na houbovou chorobu suchá skvrnitost listů peckovin, nebo některou ze rzí (rez švestková nebo rez trnková).

Tipnul bych to možná i na šarku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.138 (?), 30.8.2020 20:02
V loni měla domácí rez švestkovou. Postrik jsem sice provedla... Tento rok rez na listech nebyl ale narostli malé listy a ke konci srpna jich hodně opadala.Šarku nemá příznaky nevidím a švestky jsou super jak velikostí tak chuťově
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 30.8.2020 20:30

Pak, že tady nejsou zajímavé příspěvky i s fotkami. yes Celá hitparáda jistě vynikajících karlátek. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 30.8.2020 22:05

Ono by toho Petře bylo víc, Hamanovy, Chrudimská a Debrecínské muškátové mi ještě neplodily a Vlašky pomrzly o "zmrzlých"sad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 6.9.2020 7:59

Co se ještě týče té nakyslé německé Azury, tak chutnější jsou staré německé odrůdy jako Wagenheimova nebo Zimmerova. Domácí švestka s názvem Bystrická muuškátová, to je teda síla. yes Jinak ale švestky letos pěkně hnijou. no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 6.9.2020 11:03

První zralé Bystrické muškátové jsou luxusní delikatesa, navíc jsou spolu s Vlaškou nejméně poškozovány noniliovou hnilobou plodů.Takže střední plodnost u obou je jistou výhodu, výnosy jsou nakonec mnohem větší než u odrůd které z 90% schnijí už na stromě (President, Presenta atd.).Taky odpadne spousta práce s oklepávání a úklidem "hnusných zpečenců".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 6.9.2020 14:43

Proč ty švestky tak hnijí? Zrovna zraje valjevka a durancie a už 3 týden před dozráním každý den musím stromy detailně obejít každý plod a tyčkou vydloubávám shnilotiny. Když pár dní vynechám, objeví se přesně ty spečence. Původní hniloba je z červivosti, a pak se to rozlézá na všechny které se dotýkají. Si nepamatuju, že by někdo každý den úzkostlivě oklepával snhilotiny aby vůbec něco dozrálo a to se např. durancie pěstují už dlouho. Normálně by měly červivé spadnout, ale ony hnijí. frown U broskvé to byla taky letos hnilobná pohroma, 90% červivost, ráno jsem to potrhal a večer už další zhnité. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 6.9.2020 14:45

Mně hnije všechno i Domácí švestky. Kuky by zřejmě napsal: "Máte stříkat", protože proti moniliové hnilobě existují postřiky. Bystrická muškátová hnije taky, ale i když není ještě scela zralá, už má silnou muškátovou příchuť. Prakticky jsem je už všechny zbaštil, dřív než je okoštuje nenechavá moniliová hniloba. Moje Domácí velkoplodá není v současnosti zdaleka tak chutná jako ta Bystrická.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.216 (?), 6.9.2020 20:49

Proti monilii plodů jsem kromě biopostřiků preventivně aplikoval Prolectus s OL 1 den, asi před 2 týdny. Pak ještě sodu Vitisan. Něco hnije, ale jde to. Úplný prů.er nastává po dnes po víkendových deštích. Jen za poslední 2 týdny spadlo dost přes 100 mm srážek a švestky aniž by získaly cukr začínají praskat jedna po druhé...

Dan.k

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika