Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

dobrý den, mám výmladky ve starém sadě, který jsem převzal asi před třemi lety a strašně podrůstá.každý rok musím vyřezávat výmladky, vedle sousedi měli asi tři roky neořezané podrosty a ty jen pro zajímavost byly vysoké cca 4-5 m a různě silné, prostě celý strom obrostlý keřem kde strom ani nebyl vidět. letos jsem to převzal a začal vyřezávat, vytahovat atd. no strašný pohled, přal bych všem to vidět aby viděli co dokaže podnož Myrobalan. no a proč vlastně o tom mluvím? Bavil jsem se s kolegama co tam dělali a povídali mi, že to tak nikdy nevypadalo až ted ke konci když to měli, poněvadž, předtím tam prý chodili a od začátku sadu asi 23 let se ty výmladky hned vykopávaly motykama ven a bylo to pořád čisty a ten co vykopli už nevyrazil, i teď tam jsou stromy na kterých 23 let nebyly žádné podrosty a nejsou, prostě ty co náhodou vyrazily se musí hned v mládí vykopnout a měl by byt klid od nich. ale ještě bych chtěl říci, že si musíme uvědomit dyž dáváme švestky na Myrobalan tak je tu i to že budou podrůstat, s tím musíte počítat. Ale zase na druhou stranu ta podnož tu práci s těmi výmladkami vrátí v úrodě, neboť to co vydrží myrobalan je až neskutečné. mám i suché stromy a ty stále se snáží a dělají nové a nové mládě větvičky, a je to 25 let starý sad a posledních 10 let neudržovany řezem. a ať se vrátím k těm výmladkům jak byly vyšší než stromy, tak většina stromů po jarním vyřezaní pořád stále funguje a hojně kvetla a očekávám pěknou úrodu, snad..! chci jen závěrem říci, že myrobalan i když obrůstá a je sním práce, tak ten strom když je nějakéj stres tak to překoná a stalé rodí, naopak nějaké nové podnože by dávnou skončili a uschly, myslim si že myrobalan je vynikjící podnož do jakékoliv oblasti a poradí si s hodně nežádoucíma vlivama., za ty roky co to mám jsem zažíl i suchý rok a mrazy a přesto ty stromy každý rok zarodí docela hodně úrody, na jejich stáří až moc.Myslím si že to je tou podnoží a budu rád když někdo napiše podobné zkušenosti. mám odrudy čačanská Lepotica a Najbolja abyste měli představu, a i loni na podzim jsem vysadil nový sady slivoní a opět na Myrobalanu, takže jsem sám zvědavý jak to vše dopadne. každopádně výmladky je potřeba odstranit, kde je to možné odkopad celý i s kořenem jinak to dopadne, jak to tam psal nějaký kolega, že to na jaře obroste a více. a ten kdo má staré rozlezlé podrosty a hodně tak nezbývá nezž kazdý rok řezat na jaře a stříknou herbicidem (Roundap - Aminex), jak se podrústky zafialoví což je kolem 10 cm tak to stříknout, a je docela možné, že to tkhle druhým rokem zlikvidujete vše, poradil mi tokolega, který má školky. sám to určitě zkusím a uvidíme. budu rád když někdo reaguje s novýma poznatkama hs-fruit@atlas.cz přeji hodně zdaru

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika