Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ten líh vzniklý z přidaného cukru se tím ovocem ovoní. A chuť a aroma zředí daleko méně než při řezání.
(Přídavek čistého lihu do kvasu nebo lutru vyzkoušeno nemám. Je mi toho lihu pro ten účel líto. Přidával jsem ale do kvasu vhodné části předkapů a dokapů z předchozích várek).
*
A teď ještě k těm maceračním pokusům:
Višně zalité 5%   alkoholem
Višně zalité 10% alkoholem
Višně zalité 15% alkoholem
Višně zalité 50% alkoholem (což se při průtahových destilacích doporučuje)
Višně zalité výšeprocentním alkoholem což se doporučuje při studených maceracích)
Pokud se nebudeme bavit o možnosti zkázy, který způsob macerace je účinnější?
*
Proč jsou pravé destiláty dražší než levné lihové konzumní?

Myslím, že proto, že pokud odečteme daně, tak líh je daleko levnější než ovoce.
Proč je Jelínkova Williams v budíku těžko překonatelná v domácích podmínkách, přičemž do hrušek nic nepřidávají (ověřeno u zdroje)?
Myslím, že je dané velmi kvalitní surovinou - lokalitou kde jsou ty hrušky vypěstovány.
Co se týče průtahového destilátu. Měl jsem za to, že se používá tam, kde surovina je vzácná,  a vysoce aromatická, kde by výroba klasickým kvašením nebyla rentabilní...
Ano, to máte pravdu, ale nastává i problém legislativní. Vše prochází přes kontrolní lihové měřidlo. Takže ten líh by byl 2x zdaněn. Řeší se to tak, že u takových výrob musí být přítomní celníci. Další problém je ten, že při takové výrobě dochází ke ztrátam lihu. Ty jsou sice legislativně zohledněny, ale nedostatečně. Skutečné ztráty jsou vyšší a nese je výrobce.

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika