Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Sto lidí, sto chutí, ale víno ze švestek mě vůbec neoslovilo.
Podobně jako pálenka z myrobalánů.
*
Jedině při nižších nárocích, na víno by snad vhodné byly. Jiné jejich využití mě nenapadá.
(Dělal jsem ho sice jen jednou a navíc na vojně v primitivních podmínkách - v deseti mlékárenských konvích, ale pít se dalo. Původně bylo určeno k destilaci, ale nějak jsme to do září, do odchodu do civilu nestihli...).
*
Už jsem to tady několikrát psal - varuji všechny před tím aby si takové sfinstfo zatáhli do extenzivního velkého sadu. Takový mi zdivočel nejen z podnoží, ale hlavně z pecek. Vyrostli nejrůznější mutanti, nejrůznějších barev, velikosti apod. Některé dokonce i beztrnné a i se slušnou cukernatostí. Pořád jsem si myslel, že z toho něco časem vyselektuji, použiji jako podnože, ale roste to tak divoce a rychle a je to tak ničemu, že jak slyším slovo myrobalán, tak se mi okamžitě zvedne tlak.
*
Ale na okrasu, živý plot, nějaké remízky na mezích jsou dobré.
A co jsem si všimnul, tak ani polní a lesní zvěř o ně nemá moc zájem. Nevím jestli kvůli trnům, množství nebo tomu, že vyrůstaly celkem skrytě v rybízovně.
*
Celkem trefně to vyjádřili mi známí majitelé lesů slovy:
"Máš to lepší než my. Tobě roste topivo skoro před okny a my ho musíme svážet z takové dálky..."
Zajímavé taky je, že jak jsem kdekomu nabízel ať si to obere, třeba i pokácené na zemi, nikdo neměl zájem...

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika