Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

No já myrobalány jsem nechávat růst zpočátku cílevědomě. Kvůli podnožím k roubování. Pak mi nějak zdivočely a časem mi přerostly v rozsáhlém extenzivním sadu přes hlavu. Ani zvěř je nestačila tak rychle likvidovat...
*
(Fact byl to kdysi "moc dobrý nápad" vysadit pásové výsadby švestek na myrobalánech poblíž pásové výsadby rybízů...)
*
Pak jsem zjistil, že některé mají celkem zajímavé plody. Tak jsem jich zas část nechal. Co kdyby z nich něco časem bylo?
*
No, jako doplnění do sudů v neúrodných létech se hodily. Ty potfory jsou mimořádně úrodné a odolné skoro proti všemu.  Snad jen, že rychle hnijí, ale to zas vyvažila jejích mimořádná úrodnost.
*
Pak jsem zjistil, že použitelné pro další pěstování jsou díky své cukernatosti a vlastnostem jen asi 2-3 ty semenáčky, teď už vlastně menší stromy
*
No a teď na tu džungli už fyzicky nemám, ale zas nepotřebuji les, co jsem už párkrát od lesáků s kůrovcovou smrkovinou slyšel.
Tak ty myrobalány ještě nechám "trochu" vyrůst a pak si tu partu pozvu...
*
Tím jsem chtěl říct, že pokud striktně netrvám na čistě druhových švestkových destilátech, že nějaký rozumný přídavek myrobalánů, rynglot a podobných méně hodnotných peckovin do nich sice jejích kvalitu rozhodně nezlepší, ale ani nijak zvlášť pozorovatelně nezhorší...

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika