Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím pán Vysloužil, napadá ma, všetko lepšie z nových odrôd než šarkové stromi.Nemyslite si že nemám aj pár starych odrôd Bystricku, Domacú velkoplodú bez šarky kvalitne ošetrené.Ale ja mám rád všetky odrody ktoré chutia mojim znamym a rodine to sú tý praví degustatori na mne malo zaleží moc toho neziem.Sladkosť Brix dávam kvôli znamím ktorých to zaujíma.Vedla mojho pozemku z lava a prava mali susedia velmi vela sliviek dnes 200m z jednej a druhej strany nemajú nič chodia ku mne koštovať a konečne začali aj vysadzať tieto chutné odolné odrody čo ma teší, že moja snaha presadzovať nové odrody nevyšla na zmar.Nikomu nevnucujem chutové vlasnosti jeden má rad kyselé druhý sladké vždy im vravím vyberte si sami odrodu ktorá vám chutí.Samozrejme všetky novinky niesu dobré tie hneď vykopem.Je veľmi tažke zohnať vruble novych odrôd zo zahraničia, som rád že mám veľa dobrých známých záhradkárov čo mi pomahajú tieto novinky zohnať. Mám 40 odrôd marhúl zaštepených to má malokto v EU a ešte pribudnú pluoty, plumkoty, aprium, pluerry, peacotum-broskyna x marhula x slivka.Teraz ma prísť z Noveho zelandu japonska slivka Luisa na nv.zel. 90% prší všetky slivky trpia moniliou jedine Lusia netrpí moniliou takže pan Vysloužil ešte len som sa rozbehol.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika