Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zaujímalo by ma, aké je podľa Vás poradie odrôd sliviek z hľadiska chuti. Chcem totiž kúpiť nejaké nové stromčeky a veľmi by mi to pomohlo sa zorientovať. To čo sa oficiálne uváddza o jednotlivých odrodách je skoro to isté a nedá sa podľa toho orientovať. Napríklad ma veľmi prekvapilo, že v diskusiách mhohí z Vás nemajú dobré skúsenosti s modernými odrodali ako je napr. Toptaste, ktorá by mala byť podľa oficiálnych opisov to najlepšie čo môže existovať. Dokonca sa vraj ani neoddeľuje kôstka.

Napíšte vaše poradie, vyjadrujte sa prosím Vás iba k tým odrodám ktoré Vám už rodia a máte s nimi skúsenosť. Ak považujete niektoré odrody za rovnocenné, dávajte im rovnaké poradové číslo.

 Ja osobne mám zatiaľ iba tri odrody z ktorých je pre mňa poradie nasledovné:

1. Čačanská Lepotica, 2. Bystrická, 3. Stanley

Poznámka: Všimol som si, že mnohí pokladajú Čačanskú Lepoticu iba za priemer, mne sa však páči, je veľmi sladká, šťavnatá, mäsitá, bohato a spoľahlivo rodí, netrpí chorobami. (400m n.m.). Dosť ma sklamala Stanley, rodila mi prvý krát a kôstky sa slabo oddeľovali od dužiny (možno preto že nebol dobrý rok). 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika