Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Pán Petr, je to presne tak, ako píše pán Mimmo. Nebol to z mojej strany zámer, rastliny nejak "znásilňovať". Bol to proste môj prvý pokus o stratifikáciu a chcel som to mať viac pod dohľadom, preto som volil stratifikáciu v chladničke. Stratifikovať som začal skôr ako bolo asi vhodné a potom to bolo ku koncu trošku trápenie, ale dopadlo to nakoniec dobre. Len som popísal svoju skúsenosť. Bol som vtedy ovplyvnený aj tým, že v nejakej staršej literatúre som vtedy našiel, že čerešne vyžadujú až cca 220-240 dní stratifikácie a že sa čerešne zvykli stratifikovať umelo už koncom leta. Teraz už mám teda odskúšané, že stačí kľudne cca115 - 120 dní a vyklíčilo mi cca 60% založených kôstok. Myslím, že dobrá skúsenosť. A tiež som sa poučil. Síce to do stratifikácie peckovin nepatrí, ale momentálne mi od začiatku 11. mesiaca beží stratifikácia semien jaderničky moravskej, opäť v chladničke. Doba stratifikácie sa udáva 80-100 dní, stred 90 dní. Vo februári to vyklíči... atď atď... predpokladám, že teraz som v lepšom termíne a ušetrím si veľa starostí. Igor
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika