Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pokud je tu vzpomenuto roubování, tak s Jojo jsem experimenty neprováděl ale s Čačanskou ano. Vědomě jsem narouboval na ifikovanou mladou švestku Domácí Čačansskou a to hned v několika kusech. A jak to dopadlo. Domácí rodila své ovoce a Čačanská taky své ovšem bez známky poškození na plodech ale na listechČačanské) byla patrna šárka jako excelentní. Problém byl v rychlejším růstu větví Čačanské a taky v odumírání a prosychání, které ovšem započalo od určitého data. Ty větvě jsem v tloušťce asi 10 cm odřezal a tak ty Domácí přežily i Čačanku a rodí i dále ovoce jenž je z části šarkovité ale po probíce docela dobře upotřebitelné na pálení (můžu dodat foto zacelujících se velkých ran). Můj názor je takový, že se mne tu plete několik chorob dohromady. Především jakoby se před několika lety rozšířil velmi agesívní kmen virus nebo bakterie "monília laxa". A jak se to projevilo, Tak že od určitého data byly některé ušlechtilé napadeny příliš odumíráním větví. Stejně se to projevilo jak u stromů 3-letých, tak i 15-ti letých. Měl jsem Čačanky už někdy od roku 1985. V něčem mne to připmínalo "kolaps" višně Erdi Batarmo, však víte čím i když ta choroba se projevuje už "za zelena".

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika