Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Vaše neúspěchy mě dost překvapují. Zkoušel jsem loni koncem řijna stratifikovat namočené myrobalánové pecky z červených a žlutých plodů v ledničce (v kelímcích s trochou vlhkého písku). Červený kelímek začal "růst" už v lednu. Byly v něm přirozeně prasklé a silně naklíčené pecky, které jsem rozsadil do truhlíku. Žlutý kelímek "vyrostl" krátce potom. U myrobalánu jsem měl klíčivost nad 90%. Bohužel mnohem hůře dopadla např. mahalebka.Teď jsem zkoušel vyloupaná jádra meruněk. Začala mi klíčit v ledničce už za 6 týdnů. Nezapomínejte, že stratifikace běžných peckovin probíhá pouze při teplotě 2-7 st. Pokud ji nezajistíte, může probíhat třeba i více let, přežije-li pecka. Zakopaný květináč by mohl teplotní i vlhkostní limit splňovat. Mimmo

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika